Buna Maria....... :hi: sperr sa ne intelegem yop sont maddy:D :zzz: :rotfl:
05.03.2011
6.4KB
OK,Alice,nu vreau sa ne certam,si nici eu nu am spus-o cu rautate!Ma ierti?:(
25.06.2011
4.5KB
Bad
09.06.2012
23.8KB
Tii* cu doi 'i'
Asa si nu de asta am tecut pe aici.
FRAGMENT
Scarlett O'Hara nu era frumoasă, dar bărbaţii nu-şi dădeau seama de asta când erau sub farmecul ei, aşa cum erau acum gemenii Tarleton. Pe chipul ei, trăsăturile delicate ale mamei, o aristocrată de origine franceză din regiunea de coastă, nu se armonizau cu trăsăturile greoaie ale tatălui, un irlandez cu obrazul rumen. Totuşi avea o faţă atrăgătoare, cu bărbia ascuţită şi fălci puternice. Ochii, puţin migdalaţi şi mărginiţi de gene dese, erau de un verde deschis, fără cea mai mică nuanţă căpruie. Sprâncenele, groase şi negre, desenau o neaşteptată linie oblică pe pielea albă ca magnolia, acea piele pe care puneau atâta preţ femeile din Sud şi pe care o apărau cu atâta grijă, cu ajutorul pălăriilor, al vălurilor şi al mitenelor, de soarele arzător al Georgiei.
În acea luminoasă după-amiază de aprilie din anul 1861, Scarlett O'Hara, cum stătea între Stuart şi Brent Tarleton, pe veranda răcoroasă şi umbroasă de la Tara, plantaţia tatălui ei, oferea ochilor o imagine încântă-toare. Rochia nouă, croită din doisprezece iarzi de muselină verde înflorată, unduia pe cercurile crinolinei şi culoarea se armoniza perfect cu aceea a sandalelor de marochin verde cu tocuri joase, pe care tatăl ei i le adusese de curând din Atlanta. Rochia îi scotea în evidenţă într-un mod fermecător mijlocul, cel mai subţire din trei comitate, şi corsajul foarte ajustat învăluia un piept bine dezvoltat pentru o fată de şaisprezece ani. Dar cu tot felul pudic în care-şi aşezase poalele rochiei, cu tot aerul rezervat pe care i-l dădea părul lins, strâns în coc la spate, cu toată cuminţenia mâinilor mici şi albe, încrucişate în poală, Scarlett îşi ascundea cu greu adevărata fire. Pe faţa ei, plină de o dulceaţă studiată, ochii verzi, neastâmpăraţi şi poruncitori, plini de viaţă, nu se potriveau deloc cu atitudinea ei cuviincioasă. Îşi datora bunele purtări observaţiilor blânde ale mamei ei şi disciplinei mai severe exercitate de Mammy, dar ochii îi trădau firea.
Asa, pai acum parerea mea, ca doar am citit-o. Mi se pare geniala, am termiat-o in trei zile si e destul de lunga, nu am putut sa o las din mana si acum vreau partea a doua, char daca nu e de aceeasi autoare. Si mi s-a parut complexa, geniala, evidentieaza tipurile oemanilor si nu vorbeste nuai despre relatia oamenilor ci si despre razboi, despre greutatile omenesti, chiar merita citita:nod:
03.01.2012
9.6KB
Va pun eu o poza cu el din fata , sa vedeti cum ii sta , ca si sprancenele si
le-a vopsit blonde :rotfl:
13.09.2011
23.8KB
Ti-i daruiesc , mi-e frica de cei ce fura! :-s
10.06.2012
23.1KB
sala :)
29.03.2011
3.3KB
:D
21.03.2011
11.3KB
9. :zzz:
07.08.2011
43.1KB
:wink2:
18.03.2011
12.7KB
Hot
18.04.2012
35.7KB
:nebun: :nebun: :rotfl:
16.03.2011
21.4KB
Da :nebun: :nebun: :nebun:
13.03.2011
19.5KB
:nod:
30.04.2012
27.8KB
:rolleyes:
15.03.2011
9.1KB
10
02.05.2012
18.6KB
Hot.
21.04.2012
34.8KB
:nebun:
16.03.2011
5KB
Si eu am foarte multe vise :nod:
Si visul de al intalni pe bill se numara printre ele
Dar am o cale de parcurs trebuie sa invat lb germana pt ca mi`am pus asta in minte sa merg la un liceu cu profil si germana ...
Sa reusesc sa`mi hotarasc si viitorul
In vise mi`l pot imagina dar trebuie sa pun in practica totul si sa reusesc
La bill oricum nu am sa renunt am sa lupt sa il intalnesc si sa nu`l mai las sa plece de langa mine ( la figurat :rotfl: i`asi lasa si libertate destula bineinteles)
Si daca nu am sa reusesc tot nu am sa`l scot din mine
El m`a face sa zambesc si sa ma simt bine si in preajma lui cred ca as fi foarte bine ....In orice caz nu uit ca il plac :zzz: :zzz:
16.03.2011
15.5KB
:rotfl: :rotfl: :rotfl:
15.03.2011
40KB
:rotfl:
18.03.2011
6.7KB
:wink2:
18.03.2011
7.5KB
Hot. :>
04.01.2013
14KB
Da, sunt chiar tari. Sau mai bine zis erau, ca aici vorbim de o veche trupa, mai exact trupa Devilish :D.
11.03.2011
27.1KB
Mersi Ione :hi:
03.03.2011
15.1KB
Interesant... 8
12.08.2011
20.5KB
10 :zzz:
17.04.2011
24.1KB
:zzz:
04.04.2011
37.2KB
:razz: :rotfl:
22.04.2011
8KB
Good
07.01.2013
16.2KB
Nu chiar nu mam suparat doar ca va rog din tot sufletul meu sa scriu fara ''-'' linie de dialog.Deoarece am mai citit niste ficuri cu ''-'' si nu stiam cine ce spune doar asta va rog sa ma lasati sa scriu fara linie de dialog.
Va rog din tot sufletu meu sa ma lasati doar asta vreau sa va spun.Si hey chiar nu esti rautacioasa :nod: esti foarte dragutza va pwp pe toate si sper sa va placa nextu :rotfl:
12.06.2011
18.5KB
10
13.05.2012
17.1KB
:rotfl:
25.06.2011
39.3KB
Sa nu uitam de cei din tokio hotel cand erau micuti
aici vom vorbi despre ei :D :zzz: vom pune si poze :zzz:.
05.03.2011
17.8KB
Bazat pe povestea clasica a Cenusaresei, dar adaptat intr-o maniera moderna si revolutionara, filmul "Another Cinderella story" o are in centrul actiunii pe draguta adolescenta Mary, care locuieste impreuna cu mama ei vitrega Dominique Blatt - o fosta vedeta pop - si cu cele doua surori vitrege pe nume Britt si Bree. Fiind foarte talentata la dans, Mary viseaza sa studieze in Manhattan si sa intalneasca marea dragoste a vietii, dorinta ce pare sa i se implineasca atunci cand il cunoaste pe Joey Parker, un cantaret popular al carui nume de scena este J.P.
25.06.2011
14.9KB
1o.
10.01.2013
30.4KB
:nebun:
16.03.2011
6.3KB
Abdomenul asta :nebun:
21.04.2012
15.2KB
:razz:
18.03.2011
14.3KB
Alexandrina-Katakunakatoteshikitoka
:razz: wooow chiar ca`i long :D