fr33dom
Lista Forumurilor Pe Tematici
fr33dom | Inregistrare | Login

POZE FR33DOM

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
Ioanacatalina pe Simpatie
Femeie
25 ani
Salaj
cauta Barbat
25 - 61 ani
fr33dom / Proza scurta / Liniste verde Moderat de Smiley, Zmeurica, Zombie
Autor
Mesaj Pagini: 1
Zombie
Moderator

Din: Ember
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1263
Liniste verde

    Liniste. Un labirint verde ma inconjoara. Aud cum plange cerul, lacrimile lui se lovesc cu putere  de tot si toate. Nu lasa nimic neatins.
    Nu stiu exact unde ma aflu, dar nu-mi pasa… Privesc inainte, in gol. Mi-e teama ca as putea distruge  linistea solemna a padurii maiestoase.
    Ma uit spre cer, dar nu-i vad chipul, vad verde. Ma uit in jur, vad  pamantul verde. Ma uit inainte, vad trunchiurile copacilor, acoperite de un muschi gros verde. Totul e verde…
    Ma ghemuiesc in incercarea, fara sanse de izbanda, de a pluti in acest ocean fara sfarsit.
    Un sunet sfasietor strapunge tacerea, o crapa in doua si asta ma doare. Ma dor timpanele. Capul imi zvacneste.
    O imagine infioratoare se  contureaza in fata mea. Vad iadul. E fierbinte, ma arde, e prea aproape de mine. El distruge  tot ce  e viu, lasand in urma doar cenusa. De ce…?
    Incep sa fug. Alerg spre nicaieri, dar ce conteaza?
    Ploaia ma paralizeaza incet, ma simt rece, privirea mi-e incetosta, picioarele imi cedeaza, sfrangandu-se sub mine. Linistea troneaza din nou, dar in locul padurii vad ceva alb, translucid, fara substanta.
    Deja mi-e dor de marea verde ce in trecut ma inghitea…


Vreau critici   va rog.

Modificat de eu_2009 (acum 15 ani)


_______________________________________
Everybody's looking for something
Some of them want to use you
Some of the them wanna get used by you
Some of them want to abuse you
Some of them want to be abused



pus acum 15 ani
   
Lady Alice
Administrator

Din: Busan
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3428
Stii ca criticile pot fi de doua feluri, nu? Pozitive si negative.
Ei bine, eu am doar critici pozitive pentru acest text, deoarece imi place.
Verdele, este culoarea ce semnifica viata , iar tu ai reusit sa imbini atat de frumos moartea cu viata! Atatea elemente in textul tau, ce in simbolistica ar da textului o cu totul alta semnificatie. Acum fiecare intelege textul cum vrea.

Ador descriirile de genul acesta!Pur si simplu le ador!
Felicitarile mele pentru text.
Si scuze ca nu las un comentariu mai lung, insa abia m-am trezit, iar eu inca dorm acum . Abia peste o ora, doua, pot gandi si ma pot exprima coerent.


_______________________________________

“We’re not breaking up…we will meet again...”

pus acum 15 ani
   
Zombie
Moderator

Din: Ember
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1263
E bine si asa Alice, si stiu ca criticile pot fi de doua feluri, Eu asteptam si pozitive si negative.

_______________________________________
Everybody's looking for something
Some of them want to use you
Some of the them wanna get used by you
Some of them want to abuse you
Some of them want to be abused



pus acum 15 ani
   
Lady Alice
Administrator

Din: Busan
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3428
De la mine ai primit doar pozitive, deoarece, chiar imi place aceasta miniatura.

_______________________________________

“We’re not breaking up…we will meet again...”

pus acum 15 ani
   
Zombie
Moderator

Din: Ember
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1263
Ma bucur ca-ti place. Asta am facut-o pentru examen, luni. Ei cereau o descriere de natura sau un peisaj impresionant din natura.

Modificat de eu_2009 (acum 15 ani)


_______________________________________
Everybody's looking for something
Some of them want to use you
Some of the them wanna get used by you
Some of them want to abuse you
Some of them want to be abused



pus acum 15 ani
   
VallTaylor
Mega fan

Din: BUCURESTI
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 417
Bine,urmez eu,la comentat,desigur.Alice,tu ai ceva cu acest cuvant:,,miniatura'',este de inteles ca este un mic text(asta nu inseamna ca este grav sa-l folosesti,sper sa nu iti trasneasca prin minte ceea ce nu am vrut deloc sa insinuez.)Asa,criticile mele,ca am cam deviat de la subiect,sunt pozitive.In primul si in primul rand,imi place titlul,este perfect pentru acest text.In al doilea rand,imi place ca si cum descrii natura.In al treilea rand,imi place si cum ai descris Iadul,dar poti fii sigura ca este mult mai grav decat ai precizat tu.Nu il cunosc,nu l-am vizitat dar totusi sunt sigura ca este mult mai grav.Asa si in ultimul rand,AI TALENT! Imi place foarte mult aceasta proza scurta!

_______________________________________
Este special,chiar si fara vointa ta.Trebuie doar sa iti dai seama!Cand realizezi despre ce e vorba,ea/el poate devenii trecut,prezent sau viitor!Ai incredere,stiu ce spun!Si ar fii bine sa incepi sa te gandesti la asta!

pus acum 15 ani
   
Lady Alice
Administrator

Din: Busan
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3428

VallTaylor a scris:

Bine,urmez eu,la comentat,desigur.Alice,tu ai ceva cu acest cuvant:,,miniatura'',este de inteles ca este un mic text(asta nu inseamna ca este grav sa-l folosesti,sper sa nu iti trasneasca prin minte ceea ce nu am vrut deloc sa insinuez.)



Mihaela, eu nu folosesc acest cuvant miniatura cu rautate. Pur si simplu mi se pare mult mai usor sa zic miniatura, decat text scurt. Este doar un fel de-a spune. Cum am zis, mie imi place textul, deci nu am folosit cuvantul miniatura pentru a sublinia marimea textului, pentru ca la aceasta categorie asta trebuie sa se gaseasca, texte scurte. Ci doar mi-a fost mai usor sa zic miniatura decat scurta descriere, sau text scurt.


_______________________________________

“We’re not breaking up…we will meet again...”

pus acum 15 ani
   
Zombie
Moderator

Din: Ember
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1263
AA, nu e vorba de iad, cand am facut-o in mintea mea era ceva de genul: sunt intr-o padure foarte verde, ploua si dintr-o data trasneste un fulger care4 face sa arda toata padurea, eu fug si ma pierd. Dar textul poate fi interpretat.

P.S. Multumesc mult pentru criticile pozitive, I love u girls!

Modificat de eu_2009 (acum 15 ani)


_______________________________________
Everybody's looking for something
Some of them want to use you
Some of the them wanna get used by you
Some of them want to abuse you
Some of them want to be abused



pus acum 15 ani
   
Smiley
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1249
GENIAL!!! Sa mai scrii, ca ai talent! Meriti toate laudele mele, ptr ca imi place mult! Sper sa ne mai incanti cu asa ceva. Toate criticile mele sunt pozitive, evident! Succes in continuare, si poate, cine  stie, iti faci o cariera din asa ceva...  

_______________________________________
Spui ca lumea ta e roz, dar a mea e cu buline *.*

pus acum 15 ani
   
Zombie
Moderator

Din: Ember
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1263
Nu, nu eu sunt pe profil real, domeniul meu este unul exact, acum ceva timp n-as fi putus sa fac asa ceva, n u e imaginatia mea pura, eu pur si simplu am inceput sa ciutesc mult si mi-am format un dialect mai artistic, dar o sa mai fdac compuneri din astea in timpul liber. Multumesc pentru laude   Nu cred ca stiti ce bine ma simt cand citesc comentariile voastre, desi nu m-ar deranja sa primesc nistre indrumari ca sa ma perfectionez, desi cum am mai zis, perfectiunea e intangibile, de aia am zis ca accept si critici negative

_______________________________________
Everybody's looking for something
Some of them want to use you
Some of the them wanna get used by you
Some of them want to abuse you
Some of them want to be abused



pus acum 15 ani
   
VallTaylor
Mega fan

Din: BUCURESTI
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 417
OK,Alice,nu vreau sa ne certam,si nici eu nu am spus-o cu rautate!Ma ierti?

liniste verde vreau certam,si nici spus-o rautate!ma ierti?

4.5KB


_______________________________________
Este special,chiar si fara vointa ta.Trebuie doar sa iti dai seama!Cand realizezi despre ce e vorba,ea/el poate devenii trecut,prezent sau viitor!Ai incredere,stiu ce spun!Si ar fii bine sa incepi sa te gandesti la asta!

pus acum 15 ani
   
laurarock
De-al casei

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 614
Titlul ne lasa fara grai ce pot sa zic!

_______________________________________
I like being unperfect!

pus acum 15 ani
   
Zombie
Moderator

Din: Ember
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1263
Faza e ca nici eu nu stiem ca linistea are o anumita culoare, dar am dscoperit intre timp ca si ea are mai multe nuante

liniste verde faza nici stiem linistea are anumita culoare, dar dscoperit intre timp are mai multe Moderator

23.6KB


_______________________________________
Everybody's looking for something
Some of them want to use you
Some of the them wanna get used by you
Some of them want to abuse you
Some of them want to be abused



pus acum 15 ani
   
Smiley
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1249
Eu cand zic liniste ma gandesc la albastru.

_______________________________________
Spui ca lumea ta e roz, dar a mea e cu buline *.*

pus acum 15 ani
   
laurarock
De-al casei

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 614
Ce chestie

_______________________________________
I like being unperfect!

pus acum 15 ani
   
Zombie
Moderator

Din: Ember
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1263
Eu cand zic liniste, ori ma gandesc la nedru, ori la albastru foarte inchis, ca cel al noptii.

_______________________________________
Everybody's looking for something
Some of them want to use you
Some of the them wanna get used by you
Some of them want to abuse you
Some of them want to be abused



pus acum 15 ani
   
Nyan -fucking- Kat!
Membru al familei

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1132
Mi-a placut foarte mult! Si descrierea, chiar asa scurta, a fost super!!

Chiar te pricepi sa scri, astept si alte ficuri(proze scurte) din partea ta!!  


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
Zombie
Moderator

Din: Ember
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1263
Merci, procesez la niste ficuri in momentul asta

_______________________________________
Everybody's looking for something
Some of them want to use you
Some of the them wanna get used by you
Some of them want to abuse you
Some of them want to be abused



pus acum 14 ani
   
Nyan -fucking- Kat!
Membru al familei

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1132
Proceseaza mai repede sau fa-ti upgrade

_______________________________________


pus acum 14 ani
   
laurarock
De-al casei

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 614
Chiar ca   asteptam cu totii

_______________________________________
I like being unperfect!

pus acum 14 ani
   
Zombie
Moderator

Din: Ember
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1263
Si eu te astept

_______________________________________
Everybody's looking for something
Some of them want to use you
Some of the them wanna get used by you
Some of them want to abuse you
Some of them want to be abused



pus acum 14 ani
   
laurarock
De-al casei

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 614
Tu pe cine astepti? Noi te asteptam pe tine desteaptoo

ps: scuze de off-topic


_______________________________________
I like being unperfect!

pus acum 14 ani
   
Zombie
Moderator

Din: Ember
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1263
Tu nu ai mai scris de vreo trei-patru luni si te-ai apucat inaintea mea  

_______________________________________
Everybody's looking for something
Some of them want to use you
Some of the them wanna get used by you
Some of them want to abuse you
Some of them want to be abused



pus acum 14 ani
   
laurarock
De-al casei

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 614
Da stiu, dar nu mai vreau sa scriu acum

_______________________________________
I like being unperfect!

pus acum 14 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la