fr33dom
Lista Forumurilor Pe Tematici
fr33dom | Inregistrare | Login

POZE FR33DOM

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
Ioanacatalina
Femeie
25 ani
Salaj
cauta Barbat
25 - 61 ani
fr33dom / Proza scurta / Craciun de poveste Moderat de Smiley, Zmeurica, Zombie
Autor
Mesaj Pagini: 1
Zmeurica
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 5800
Craciun de poveste

Inca de dimineata frigul pusese stapanire pe oras. Fulgii mari cadeau acoperind pamantul inghetat,imbracand brazii din fata casei mele,in haina alba. Azi e 25 decembrie. Se implinesc doi ani de cand baiatul de care eram indragostita inca de mic copil a plecat. Promisiunile nu mai insemnau nimic pentru mine,deoarece crezusem prea mult si nimic din ce speram sa se indeplineasca nu o facuse. Am atins cu lacrimi in ochi o poza cu noi,iar apoi am bagat-o printre haine. Au ramas doar amintiri din toata povestea noastra. Am admirat putin dansul fulgilor care ma facea sa ma simt singura acum si m-am trantit in pat. Ceasul arata ora 10.00,dar nu aveam de gand sa ma schimb de pijamale sau sa ma mai ridic din pat toata ziua. Vocea mamei s-a auzi ca si cum ar fi fost langa usa,iar cand a apasat clanta mi-am dat seama ca nu mi se paruse.

-Meghan,nu cobori la masa?Unchiul si matusa de abia asteapta sa te vada. Dupa atata drum le-ar prinde bine o imbratisare.,a spus cu o voce joasa.
Am mormait un ”nu” in barba,adaugand ca poate sa le ofere ea cateva imbratisari si din partea mea. Mama a iesit oftand,iar eu am continuat sa schimb canalele. Peste cateva minute se auzi un bocanit zdravan in usa,iar eu neluandu-l in seama crezand ca e unchiul cu glumele sale de Craciun,am spus un ”intra” mai mult soptit. Usa s-a deschis si m-am uitat doar cu coada ochiului sa vad cine e. Nu mi-a venit sa-mi cred cand am vazut chipul angelic si corpul bine facut al lui Matt. M-am ridicat si m-am uitat iar. Aceeasi imagine. Credeam ca privirea imi joaca feste din cauza supararii,dar cand acesta imi pronunta numele nu am putut decat sa afisez un zambet din suflet. S-a asezat pe pat si mi-a sarutat mana,dupa care mi-a aranjat putin parul si m-a sarutat pe frunte.

-Credeai ca am uitat nu?
Am lasat capul in jos rusinata in semn ca da.
-Ti-am promis ca ma voi intoarce si m-am intors. Acum nu vom mai pleca decat impreuna. Craciun fericit,iubito!Te iubesc.,imi sopti in timp ce isi lipise buzele de urechile mele.
L-am sarutat,iar apoi am mers ca un cuplu in bucatarie alaturi de restul familiei. Trebuia sa facem loc altor amintiri.


pus acum 13 ani
   
Copil Sârmă .
De-al casei

Inregistrat: acum 14 ani
Postari: 606
Ohhh! Doamneee , ce frumoooooooooooooos :o3:o3:o3:o3 .

_______________________________________



pus acum 13 ani
   
Zmeurica
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 5800
Multumesc!:*

pus acum 13 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la