fr33dom
|
Lista Forumurilor Pe Tematici
|
fr33dom | Inregistrare | Login
POZE FR33DOM
Nu sunteti logat.
|
Nou pe simpatie: alexxandra
 | Femeie 24 ani Timis cauta Barbat 26 - 59 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Un politist il opreste pe un sofer de tir si il gaseste pe acesta cu o maimuta vie. Curios, politistul il intreaba pe sofer: - Da' ce faci cu maimuta aia? - Pai, i-o mai dau si eu sus, ca tot sunt plecat mult timp de acasa. - Da? Nu te cred!... Cum faci? Ca sa il convinga, soferul ii zice maimutei sa treaca la aparat. Vazand ca maimuta nu reactioneaza o ia de ceafa si o da capul de bordul masinii, spunandu-i: - Treci fa si fa-ti treaba! Maimuta se apuca de treaba si-l termina pe sofer. Politistul ramane stupefiat!... Ca sa fie amabil, soferul il intreaba pe politist: - Vrei si tu acum? - Da, dar pe mine sa nu ma dai cu capu' de bord!...
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Un politist observa o batrina pe strada, mergand pe langa o bicicleta. Se duce la ea si o intreaba: - Doamna, unde va duceti? Batrina raspunse: - La cimitir! - Bine, doamna, dar cine va mai aduce bicicleta inapoi?
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Un politist opreste o blonda si ii cere sa prezinte Cartea de Identitate. Blonda intreaba ce-i aceea. Politistul ii raspunde: - O cheatie asa, mai patratoasa, cu chipul tau pe el. Blonda intelege ceva, scotoceste in geanta, scoate o oglinda de buzunar, se uita putin si o intande politistului. Acesta priveste si el si zice: - Da' de ce n-ai zis ca esti si tu politist?!?...
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Un politit opreste pe unul fara centura de siguranta: - Ba', iti dau o amenda acuma daca nu imi raspunzi corect la doua intrebari, de nu-ti mai revii!... Auzi, fii atent la problema: doua faruri..., noaptea..., viteza mare...; ce e?!? Soferul: - O masina! Politistul: - Da, ma' da!... Dar ce masina? Ca poate sa fie un Ferrari, un Lambogini, un Mercedes!... - ?!?... Politistul: - Bine ma', nu stii! A doua intrebare: un far..., noaptea..., viteza mare...; ce e?!? Soferul: - O motocicleta! Politistul: - Da, ma', da!... Dar ce motocicleta!?? Ca poate sa fie Kawasaki, Suzuki, Harley Davidson!... Soferul, vizibil disperat: - Si daca eu va pun dumneavoastra o intrebare si nu stiti sa imi raspundeti corect, scap de amenda? - Da, ma'!... Ia zi-i!... - Pai, mergeti cu masina si pe partea dreapta a drumului vedeti o domnisoara; fusta mini..., frumoasa..., fardata..., rujata..., se joaca cu geanta in mana!... Ei, ce e?!? Politistul: - Pai, e o curva!... Soferul: - Da, da!... Dar poate sa fie sotia ta, mama ta,sora ta!...
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Un politist intra intr-o cofetarie, da telefon sotiei si-i spune: - Bomboane, este!... - Domnule politist, se spune 'bomboane sunt'! A doua zi, politistul suna iar: - Caramele, este!... - Domnule, ti-am mai spus si ieri ca se spune asa: 'caramele, sunt'! Dupa mai multe zile, cu multe corecturi, intr-o zi, politistul spune sotiei: - Rahat, sunt!... Da' vanzatoarea, de dupa tejghea, zambind: - Pai, esti!... Ca de-aia te-ai facut politist!...
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Doi politisti isi fac rondul, pe o strada din cartier... La un moment dat, unul din ei e gata-gata sa calce intr-un 'rahat' si-i spune celuilalt: - Bai, ia uite un 'rahat'! Celalalt se apleaca, gusta si spune: - Ba nu e 'rahat'!. Primul politist se apleaca si el si gusta si spune iar: - E 'rahat'!... Celalalt politist ia si gusta ultima bucata si spune: - Da, mai!.. Chiar c-o fi fost 'rahat'!... Da' bine ca l-ai vazut si mi-ai spus, de n-am mai calcat in el!..
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Trei politisti vorbeau intre ei despre copiii lor. Primul zice; - Mai, eu am acasa un copil atat de prost incat la varsta de 10 ani nu stie cat face 1+1!... Al doilea zice: - Al meu e si mai prost!... La 12 ani nu stie cat face 1-1!... Atunci, al treilea spune: - Stiti ce?!?... Ia nu va mai plangeti si veniti la mine acasa sa vedeti ce prost e copilul meu!... Se duc cu totii la al treilea politist acasa... Ajuns acasa, politistul ii zice copilului sau: - Ionele, ia du-te tu pana la coltul strazii si vezi daca vin acasa!... Copilul se duce, se intoarce si-i zice: - Inca nu vii, mai tata!... La care cei doi politisti isi zic unul altuia: - Bai, da' chiar prost copil este asta!... Ce, parca nu putea sa se uite de pe balcon sa vada daca vine taica-sau sau nu!...
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Intrebare: De ce, dupa toate cele, mai primesc politistii si salariu? Raspuns: Fiindca prostia se platste!...
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Intrebare: De ce se rupe banca, atunci cand se aseaza un politist pe ea? Raspuns: Pentru ca 'cel mai destept, cedeaza!'... 
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Televiziunile transmit in direct, de la locul unui groaznic accident de circulatie... In cadru, acum este comandantul Politiei Rutiere al judetului respectiv, care doreste sa constientizeze telespectatorii asupra importantei purtarii centurii de siguranta: - Uitati-va, dragi telespectatori si concetateni, la acest om care nu a purtat centura: fractura cervicala deschisa, fracturi multiple ale membrelor, hemoragii interne, multiple hematoame si leziuni externe... ... In schimb, uitati-va la cel care a purtat centura... parca-i viu, Dumnezeu sa-l ierte si pe el!... 
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Examen de promovare, de la gradul de sergent major, la cel de plutonier... Sala plina ochi de candidati... Prima intrebare, contra-cronometru, (15 minute): 'Ce are un politist in dotare?' Atmosfera incinsa, creioane rupte, hartii mototolite, injuraturi infundate, transpiratie... Dupa 14 minute si 45 de secunde, cel mai batran candidat din sala execlama in delir: - O pereche de cizme! Supraveghetorul, fericit si el de raspunsul primit, zice: - Deci, scrieti-l toti, baieti!... Asta e raspunsul bun!... Bravo!... A doua intrebare, contra-cronometru, (15 minute): 'Ce au doi politisti in dotare?'. Din nou, creioane rupte, hartii mototolite, figuri extenuate... Noroc cu cel mai batran candidat care, exclama extaziat la finele perioadei: - Doua perechi de cizme! Supraveghetorul, le spune sa treaca toti pe lucrarile lor acest raspuns, fiind corect. A treia intrebare, contra-cronometru (1 ora): 'Ce inseamna cuvantul ACASA?'. Din nou, creioane rupte, hartii mototolite, figuri stoarse... Noroc cu cel mai batran candidat din sala, care dupa 59 de minute si 59 de secunde exclama, in extaz: - Trei perechi de cizme!.. 
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Un politist intra intr-un magazin de electronice si o intreaba pe vanzatoare: - Televizoare color aveti? - Da! - Pai, atunci dati-mi unul rosu, va rog!... 
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Intrebare: Care e diferenta dintre un politist de frontiera si un politist de strada? Raspuns: Politistul de frontiera este un om printre tufe, iar polistul de strada e o tufa printre oameni!...
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Intr-un raport al Politiei sta scris: 'Faptasul legase victima cu o sfoara si era pe cale sa o violeze. Din fericire, politia i-a luat-o inainte!...'
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Pe strada sunt trei politisti si un caine... In total au 12 clase si cunosc o limba straina.. 
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Intrebare: De ce toarna politistii apa in calculatoare? Raspuns: Spera ca asa vor reusi sa navigheze si ei pe Internet!... ..........sa mori yo nu mai pot de ras....cat de ....pot fi )) )) 
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Un politist de la Circulatie opreste in trafic o masina condusa de o tipa blonda, foarte sexy. Politistul: - Buna ziua! Agent Popescu!... Va rog prezentati-mi permisul dumneavoastra de conducere! - Ce e acela?!?... - Cum, nu stii ce este permisul?!?... - Nu! - Este o ceva asa, dreptunghic, cu chipul dumneavoastra, cu... - Ahaaaa!... Atunci blonda scoate o oglinda de buzunar si ii zice la politistului: - Pai, uite-l, atunci! Politistul ia oglinda si zice: - Bine, poti pleca!... Cand blonda demareaza in tromba, politistul striga dupa ea: - Hei, conita!... Stai asa!... Ti-ai uitat permisul!... Heiii, staiiiiii!... 
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
In parc, un copil se joaca in nisip. Politistul ce-si face rondul pe acolo vine si-il intreaba: - Ce faci? - Un politai! - Si din ce-l faci? - Din apa cu nisip si din 'rahat'! Politistul se supara si o amendeaza pe mama copilului, ce statea -zambind- pe banca... A doua zi, la fel: - Ce faci? - Un politist! - Si din ce-l faci? - Din apa cu nisip si din 'rahat'! Iar se supara politistul si iar o amendeaza pe mama copilului... A treia zi, acelasi scenariu: - Ce faci? - Un pompier! - Si din ce-l faci? - Din apa si nisip. - Da 'rahat' nu mai pui?!? - Nu, ca atunci iese un politist!...
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|

_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Trei politisti, colegi la sectie, isi barfesc consoartele: Primul zice: - Mai baieti, eu am o nevasta asa de proasta ca am trimis-o la piata sa cumpere mazare si ea a venit cu castraveti!... Al doilea zice: - Pai, inseamna ca a ta nu este nimic in comparatie cu a mea!... Eu am trimis-o sa cumpere var si ea a venit acasa cu lapte!... Cel de-al treilea spune atunci: - Ia mai taceti, mai!... Nevestele voastre sunt clar mai destepteca a mea!... Pai, eu i-am cumparat frigider si tot la mana spala, mai!... 
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Un politist statea si se uita la masini . Trece un tir. POLITISTUL:trage pe dreapta.! OMUL DIN TIR: ce e domnule politist? Politistul inconjoara tirul de doua ori si zice. Nu ai un far .Unde e? OMUL: dumneavoastra va e de far.UNDE E REMORCA? 
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Un politist la o agentie CEC:
- Am o suma depusa... Pot s-o scot?
- Desigur, ii raspunde functionara de la ghiseu.
Dupa inmanarea banilor si numararea lor, politistul intreaba:
- Acum pot sa-i depun inapoi?
- !??
- Am vrut doar sa vad daca sunt toti.
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Un tip care dorea sa isi vanda masina , isi scrie pe o hartie numarul de telefon si il lipeste pe geamul din spate al masinii. In timp ce era in trafic, primeste un telefon: -Alo ,da! Cine este?? -Aici e politia, suntem in spatele dvs. Opriti pe dreapta pentru ca nu aveti voie sa vorbiti la telefon la volan!
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Intr-un oras din Transilvania un ungur zace pe strada ciuruit de 40 de gloante. Dupa ce studiaza cadavrul, politistul Funar trage o concluzie: - Asa o sinucidere cumplita n-am mai vazut de mult! 
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Un politai interpeleaza un individ beat turta care incearca sa se urce la volanul masinii sale: - Chiar intentionezi sa sofezi in halul asta? - N-am de ales. Nu vezi ca nu-s in stare s-o iau pe jos?
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Un sofer ajunge cu masina pe malul unui riu si-l intreaba pe un politist care pescuia, daca-i adinca apa. Acesta-i raspunde ca nu este. Soferul intra cu masina-n rau, se scufunda, abandoneaza automobilul, iese cu chiu cu vai din apa si-ncepe sa tipe la politai: - Ai zis ca apa-i mica si uite ca era sa ma inec! - Pe onoarea mea, acum 10 minute, era mica, au trecut niste rate si le ajungea abia pina la piept ! 
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Academia de politie. Examen final. Proba de fizica. Intrebare unica: "Ce este mai mare, viteza luminii sau viteza sunetului? Argumentati!". Primul politist: - A sunetului. - Fals, dar argumentati! - Pai daca dau drumul la televizor, mai intai se aude ceva si-apoi se vede!
Al doilea politist: - A luminii. - Corect. Argumentati. - Daca dau drumul la radio, mai intai se aprinde beculetul si apoi s-aude.
Al treilea politist, geniul grupei, tanara speranta a politiei romane: - A luminii. - Corect, argumentati. - Furtuna! - Excelent... ziceti! - Tunet, fulger... intai vad fulgerul, apoi aud tunetul! - Excelent, argumentati! - Pai, permiteti sa raportez: ochii e mai in fata decat urechile! 
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Era un barbat prins de politie: P: Iti pun cateva intrebari iar daca raspunzi corect scapi fara amenda. B:Zi! P:Ce e pe 4 roti si merge cu viteza? B:Masina. P: Da, dar n-ai specificat care.......BMW, Audi etc. Alta intrebare ce e pe 2 roti si merge cu viteza? B:Un moto-scooter! P: Da dar n-ai specificat care:Honda, Suzuki etc B: Am si eu o intrebare. P:Zi! B:Ce e pe 2 picioare si se f**e cu toti barbatii? P:O curva! B: Da, dar n-ai specificat care: sora-ta, ma-ta, nevasta-ta... 
Modificat de maddy (acum 15 ani)
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Doi politai patrulau prin cartierul inginerului Ionescu. Domnul inginer iese cu gunoiul pe la miezul noptii. Un poliώai zice: - Ghita, uite un spion! - Nu, ba, e unu' cu gunoa - Nu e ba, ma duc sa-i cer actele. Se duce organul la dl.inginer: - Actele dv., va rog! - Ce acte, dom'le, am iesit cu gunoiu'! - Esti spion! Mergi la sectie. - Dom'le, sunt ing. Ionescu, stau in blocu' asta, la apartamentu' 8. - Ghita, du-te la asociatie si verifica! Se duce Ghitas si vine fuga inapoi: - Nu locuieste nici un ing. Ionescu la ap.8. Merg ei la sectie, dl. inginer tot face galagie ca sta la ap. 8. Il mai trimite sefu' pe Ghita inca o data la asociatie sa mai verifice, acelasi rezultat: nici un ing. Ionescu la ap.8. A doua zi de dimineata, apare seful politiei, vecin de scara cu ing. Ionescu. Aude povestea si il elibereaza pe inginer. Inginerul merge suparat direct la asociatie. Administratoru' nici nu-l lasa sa deschida gura: - Domnu' Ionescu, aveti probleme??? V-a cautat politia de 2 ori, da' le-am spus ca nu stati aici.
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Comandantul catre sergent:
- Mai, vezi ca lui Ionescu i-a murit mama, sa-i transmiti, dar asa, mai subtil
- Am inteles!
A doua zi:
- Atentiune! Drepti! Ionescule, ti-a murit mama!
Peste ceva timp, comandantul catre sergent:
- Mai, vezi ca nu mi-a placut cum ai transmis vestea aceea, ia vezi data viitoare sa-i transmiti lui Apetrei ca i-a murit mama.
- Am inteles!
A doua zi: - Atentiune! Drepti! Cei care au mama in viata un pas inainte, mai putin tu, Apetrei!
Intr-un viitor neprecizat, comandantul catre sergent:
- Mai, mai, ma superi! Vezi ca i-a murit mama si lui Gavrilescu si incearca de data asta sa fii mai precaut!
- Am inteles!
A doua zi:
- Atentiune! Drepti! Azi sapam transee! Executati! Haide, haide, sapati mai cu spor! Hai Gavrilescu, sapa mai adanc poate dai de ma-ta!!! 
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
O tanara doamna opreste masina in fata semaforului, la rosu. Se aprinde galben - doamna sta pe loc, verde - doamna iarasi sta. Se aprinde rosu, din urma, fac semnal celelalte masini. De ea se apropie un politist care o intreaba: - Doamna doreste alta culoare??? 
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Un politist care lucra in tura de noapte opreste o masina si ii cere omului sa se legitimeze, apoi il intreaba unde locuieste. - Strada Ion Luca Caragiale, sa traiti. Fara nici o explicatie cetateanul incaseaza citeva bastoane, dupa care este dus la sectie. A doua zi, politistul isi prezinta raportul in fata superiorului: - Imaginati-va: acest cetatean a avut tupeul sa imi spuna ca sta pe strada Ion Luca Caragiale... Oare arat eu a prost sa pot crede ca sta pe trei strazi odata? - Mai boule, tu nu ti-ai dat seama ca sta la intersectie?
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
La o sectie de politie este adusa o "infractoare" care a trecut pe rosu. Politistul de serviciu incepe interogatoriul: - Numele? - Camelia X. - Varsta? - 28 de ani. - Ocupatia? - Invatatoare. Politistul se ridica de la masa, zambeste fericit si ii spune: - Minunat! Am asteptat aceasta ocazie o viata intreaga. Acum va asezati pe scaunul acesta si scrieti de 500 de ori, cu o caligrafie perfecta: "Daca semaforul este rosu, trecerea este interzisa!"
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Doi hoti eliberati din penitenciar au terminat banii repede. S-au gξndit cum sa faca rost de bani. Sa sparga o banca? Nu au scule performante. Sa sparga un magazin? Poate nu gasesc suficienti bani. S-au hotarξt sa sparga ceva la care nu se asteapta nimeni: sediul politiei! Ajung ξn biroul comandantului si deschid fisetul. Ξn primul sertar, valuta. - Nu luam valuta ca e ξnseriata! Al doilea fiset e plin cu bijuterii. - Nu le luam ca bijuteriile sξnt sub urmarire! Al treilea fiset: un dosar plin cu amprente. - Asta ξl luam si facem bine si prietenilor nostri! A doua zi, ofiterul de serviciu raporteaza comandantului ca a fost spart biroul. - Ce au luat, valuta? - Nu. - Bijuteriile? - Nu. - Atunci ce? - Condica de prezenta a politiei!
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Un politist vine pe la ora 5 dimineata la serviciu, in pielea goala. Superiorul il intreaba: - Ba, ce-i cu tine? Ai innebunit, de ce vii in halul asta la serviciu? Politistul super excitat: - Sefuuuu
am fost cu nevasta-mea la o petrecere si pe la 3 noaptea au inceput jocurile de societate. S-au stins luminile si o voce a strigat: Sa se dezbrace doamnele!. Dupa cateva minute, din nou: Sa se dezbrace si domnii!. Imediat aceeasi voce a strigat: Si acum
la lucru! - Si ???!!! - Pai si eu intr-un sfert de ora am ajuns!!!
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Ce fac 40 de politisti ξn fata unei scoli ajutatoare? Au ξntilnirea de 10 ani sau sedinta cu parintii!
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Un politist dirija circulatia intr-o intersectie. La stop se opreste o masina rosie. Chiar inainte de a se schimba culoarea semaforului, soferulda repede geamul jos si striga la politist: - "Impotentulee!", dupa care demareaza in tromba, politistul ramanand in urma, fara sa fi avut macarprilejul de a-i fi luat numarul. A doua zi, aceluiasi politist, in aceeasi intersectie, i se striga din aceeasi masina rosie: "Impotentuleee!".Dupa program, politistul vine acasa obosit si tracasat, cu sentimentul cert ca i-a scazut randamentul din cauzainfractorului din masina rosie. Plangandu-i-se sotiei, aceasta incearca sa-l calmeze: - Ei, spune ea, iti pui mintea cu toti nebunii. Data viitoare fa-te ca nici nu-l auzi. Nu-i da satisfactie, vei vedea ca se va plictisi repede A treia zi, in aceeasi intersectie, politistul observa cu coada ochiului masina rosie al carei sofer il insultase. Scrasnind din dinti, isi zise insine: "N-am sa-i dau satisfactie porcului de data aceasta. Ma fac ca nici nu-l vad.". Chiar inainte sa se schimbe culoarea semaforului,soferul masinii rosii ii striga: Paraciosuleee!
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
- Azi noapte m-a atacat un hoţ pe stradă. Era trecut de miezul nopţii, mă ξntorceam singur de la nişte amici. - Şi ce-ai păţit? - Dacă-ţi spun, n-o să mă crezi. M-a somat. Eu nu aveam nimic la mine, nici măcar ceasul . M-a controlat. Ξn final, vξzξnd că n-am nici un sfanţ şi de pe legitimaţia de serviciu că sξnt funcţionar de stat, mi-a dat o hξrtie de 50 de mii, spunξndu-mi: - Ia un taxi, amărξtule, să nu te mai atace cineva!
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
un politist il intreaba pe un pusti: -ce faci aici baiete? -un politist nene . -si din ce il faci? -din caca si apa! politistul il batu . a 2 zi aceeasi poveste,iar a 3 zi il intreba din nou pe pusti: -ce faci aici? -un pompier. -si din ce il faci? -din pamant si apa! -pai de ce nu il faci tot din caca si apa? - pentru ca ca ar iesi de cacao, ca politistul ! 
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Politistul care cerceta un caz de sinucidere, o intreaba pe secretara: - Dragutzo, nu stii de ce s-a aruncat seful tau pe fereastra? - N-am idee, dar era asa un om dragut si atent. Luna trecuta mi-a cumparat o blana, saptamana trecuta mi-a cumparat o masina sport, iar azi dimineata un inel cu diamant! Dupa aceea mi-a spus ca ar vrea sa se culce cu mine si m-a intrebat ce ii cer in schimb. - Si ce i-ai raspuns? - Ca aici in birou, lumea imi da de obicei 50 de dolari... 
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
2 politisti de circulatie......pauza de masa, Ion se pune pe bordura din stanga si Grigore pe cea din dreapta. GRIGORE- Ma Ioane de ce nu vii mai, langa mine ? ION- Ma doare maseaua, dentistul a spus sa maninc doar pe o parte.
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Un politist cercetand un geam spart: -Mda, exact cum mi-am inchipuit
e spart pe ambele parti! 
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
In sala de concert da buzna o echipa de politisti, cu armele pregatite. Toti sunt speriati. Tipul de la pian (cu voce tremuranda): - Care e problema? Militienii: - Am fost informati, ca aici cineva isi bate joc de un oarecare Mozart

_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Un automobilist este oprit de un politist. Agentul ii spune ca a depasit limita de viteza, ii cere permisul si citeste: Politistull: - Ooo
domnul Lucian Blaga. Poftiti carnetul inapoi si va rog sa ma scuzati. Soferul: - Dar ce s-a intamplat? Politistull: - Eeeeh
mai citim si noi!
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Un cetatean beat, se duce la un politist, si ii spune: - Sefu, vreau sa-ti spun un banc politic. - Nu vezi ca sunt politist? - Nu-i nimic, ti-l spun pana-l pricepi.
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
- Domnule politist cineva mi-a furat bicicleta! - Era inca buna? - Da mergeam cu ea la lucru
- Ati avut clopotel la ea? - Nu. - Frana de mana? - Nu. - Far si ochi de pisica? - Nu. - Atunci trebuie sa platiti 100.000 amenda
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
O masina este oprita la un filtru de politie. Politistul: D-le sofer, sunteti primul intr-o suta de masini care purtati centura de siguranta si din aceasta cauza ati castigat un premiu de 50 milioane lei. Felicitari. Ne puteti spune ce aveti de gand sa faceti cu acesti bani? Soferul: Multumesc mult. Cred ca in primul rand o sa imi iau si eu carnet de conducere! Mama soferului: D-le politist, nu-l luati in seama. Intotdeanuna vb prostii cand e beat. Tatal soferului: Mai boule, ti-am spus sa nu mai furi masini cand bei. Fratele soferului (din portbagaj): Hai bre, am trecut granita sau nu?
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
O femeie este oprita din trafic de un politist. Politistul: Buna ziua. Ati depasit limita de viteza. Permisul dumneavoastra, va rog. F: Vi l-as da, numai ca nu am asa ceva. P: Nu aveti?! F: L-am pierdut definitiv pentru conducere repetata in stare de ebrietate. P: Aha... Imi aratati va rog actele masinii? F: Nu pot. P: De ce? F: Am furat aceasta masina. P: Ce-ati facut?! F: Am furat masina si am ucis proprietarul. P: Poftim?! F: Daca nu ma credeti, cadavrul este in portbagaj... vreti sa il vedeti? In acest moment politistul se retrage incet spre masina sa si cere ajutoare prin radio. In 5 minute sosesc la fata locului alte 5 masini de politie. Un ofiter superior se apropie de masina femeii cu pistolul pregatit. Politistul 2: Doamna, va rog sa iesiti din masina! Femeia iese din automobil. F: S-a intamplat ceva, domnule? P2: Unul dintre colegii mei mi-a spus ca ati furat aceasta masina si ca ati ucis proprietarul. F: Am ucis proprietarul? P2: Da. Va rog sa deschideti portbagajul. Femeia deschide portbagajul, care este gol... P2: Masina este a dvs., doamna? F: Da. Poftiti actele ei. Primul politist ramane perplex. P2: Unul dintre colegii mei sustine ca nu aveti nici permis. Femeia cauta in poseta, scoate un port-document si-l intinde politistului. Aceste il deschide si studiaza permisul, care este in regula. Tipul deja nu mai stie ce sa creada. P2: Multumesc, doamna... Vedeti, colegul meu mi-a spus ca nu aveti permis, ca ati furat masina si ati ucis proprietarul! F: Sunt convinsa ca porcul asta mincinos v-a spus si ca mergeam cu viteza! 
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Doi politisti gasesc trei grenade intr-o groapa. 1:ce ne facem cu ele? 2:ne ducem la sectie. 1:si daca explodeaza una pe drum? 2:spunem ca am gasit doar doua!!! 
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Un muncitor, tanar, sanatos, casatorit de 3 ani, are 4 copii si sta la etajul 1. La parter sta un politist casatorit de 11 ani, dar fara copii. La un moment dat, politistul de la parter il intreaba pe muncitorul de la 1: - Mai vecine, esti casatorit de 3 ani si ai deja 4 copii? Noi suntem casatoriti de atata timp, dar nu reusim sa facem copii. Nu ai un sfat pentru mine? - Simplu. Iti trebuie doar un sapun si o matura. - Da ??? Bine, un sapun si o matura. Mai departe? - Diseara, cand te intorci de la serviciu, o bagi pe nevasta-ta sub dus si o speli cu sapunul de sus pana jos... - Asa.... De sus pana jos. Si apoi? - Apoi ........bati cu matura in tavan si cobor imediat.
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Politia rutiera la locul accidentului discutand despre importanta purtarii centurii de siguranta: - Uitati-va la acest om care nu a purtat centura: capul rupt, matzele pe parbriz, ochii in pomi, fara maini... In schimb, uitati-va la cel care a purtat centura...parca-i viu
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Un pescar dadea la undita ξntr-un loc unde pescuitul era interzis. Un politist se apropie de el si-i zice: - Trebuie sa platiti amenda, aici pescuitul e interzis! - Eu nu pescuiesc, ξi fac doar baie ramei asteia! zice pescarul ridicand batul din apa. - Amenda tot trebuie sa platesti. Rama nu are slip pe ea si asta nu e plaja de nudisti... 
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
un politai statea si admira masina noua pe care a primit-o. Pe langa el trece un cetatean care il intreaba - Sti de ce scrie pa masina ,, Politia rurala,,? - De ce ma? - Sa stie ca sunteti tarani. 
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Un politist vine-ntr-o zi acasa cu un televizor ultimul racnet. - De unde ai televizoru'? intreaba sotia. - L-am castigat la un concurs organizat de politie. - Ce fel de concurs? - De matematica. - Si ce v-au dat de facut? - "Cat fac 5x5?" Iar eu, cu 17, am iesit pe locul trei.
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Un politist mindru de el mergea pe cal. Vede un copil ce se plimba cu bicicleta si se ia de el.
De ce nu ai far la bicicleta intreaba politistul ?
Pai asa mi-a adus-o Mos Craciun, raspunde copilul.
Spunei la Mos craciun cand iti mai aduce bicicleta sa-ti puna si far la ea, ca altfel ti-o confisc.
Bine raspunde copilul, dar d-voastra cine v-a adus calul intreaba copilul ?
Tot Mos Craciun raspunde politistul in batjocura !
Cand va mai aduce un cal Mos Craciun sa-i spuneti sa-i puna p**a sub cal, nu pe cal, raspunde copilul !!!
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Doi betivi ies dintr-un bar putin ametiti. Primul zice : bai ce soare e afara !
Al doilea zice : nu e soare, este luna !
Ba e soare, ba e luna se tot contrazic ei. Trece un politist pe acolo.
Domnule politist, zice primul, ce este pe cer soarele sau luna ?
Se uita politistul in sus, sta si se gandeste ?!, iar intr-un tirziu le zice: nu stiu ca nu sint din localitate ! 
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
de ce cand de culca un politist isi pune la cap un pahar cu apa si unu gol?
in caz de ii este sete sau in caz ca nu ii este sete! 
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
In timp ce un politist statea de garda intr-un parc aude ceva dintr-un tufis . Se duce sa vada ce este si iese un barbat .
-Ce faci mai omule aici la ora asta ?
-Flotari .
-Ia da-le incoace....
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
De cati politisti e nevoie sa mulgi o vaca?
De 9,4-tin de tate vaca,4-o ridica si ultimul da comenzi(sus - jos) 
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
merge un om pe strada, linistit, la plimbare pe un pod.in fata lui era un politist care isi plimba cainele.omul se opreste si intreaba :ba! cum poti sa plimbi un porc pe strada?la care politistul zice:tu nu vezi ca asta-i un caine !omu zice :da eu vorbeam cu cainele! 
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Un politist intreaba un copil:
-Dak stii cati covrigi am la spate ti-i dau pe amandoi. 
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Intrebare: Ce diferenta este intre politie si vant?
Raspuns: Politia bate mai tare. 
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Cum ii face un politai in ciuda la o musca?
O inchide intr-un borcan si mananca kk in fata ei. 
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
De cati politisti e nevoie ca sa puna un bec?
De sapte:
- Unu tine becul in mana.
- Patru invart masa.
- Unul se invarte in sens invers ca sa nu ameteasca ceilalti.
-Si unul tine usa inchisa sa nu fie curent. 
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Ce zice un politist catre un prezervativ ?
-Cover me! I'm going in! 
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Doi politisti mergeau cu o masina de politie. Se opreste la o intersectie si se da jos din masina. Constata ca a lasat cheile in masina si sa blocat usile. Il vede pe un boschetar care stergea parbrize.
-Pustiulica cum deschid usa ca voi le aveti cu astea?
-Pai trageti asa de usa, trage pustiu nu merge.
-Pai incercati cu o sarma ca va este putin geamul deschis, faceti un rotund bagati pe siguranta si trageti.
-Bine, zice politaiu.
Mai trece ceva vreme si trece un om pe langa pustiu razand in hohote . (ce mai era pe jos). La care pustiul il intreaba de ce rade.Omu ii raspunde ca la o intersectie ii un politai care incearca sa deschida usa cu o sarma.
-Si ce e raun in asta, ca eu l-am invatat?
-Pai inautrul masini ii alt politai care il dirijeaza mai la stanga mai la dreapta si acum trage. 
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
e cer un helicopter.
POLITIST1: Auzi? Ce e chestia aia care se invarte pe cer? Eu cred ca e aer conditionat!
POLITIST2: Sigur e aer conditionat ca de cand nu se mai invarte pilotul transpira rau de tot! ) 
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
O patrula de doi politai cu un ciine trec zilnic pe linga o gradina de vara. Intr-o zi iese un copilas si roaga pe politai sa-i permita sa se uite la ciine intre picioare. Acestia permit si intreaba mirati ce vede el acolo? La care copilul raspunde: nu stiu de ce tot spune tata cind treceti pe aici IATA IAR VINE CIINELE CU CELE DOUA P**E 
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|
maddy
Addicted
 Din: Iasi
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 2485
|
|
Intrebare : DE CE POLITISTII AU SACOUL DE LA UNIFORMA CRAPAT LA SPATE ?
Raspuns SA II PUPE IN F.... CEI CE FAC BANCURI CU POLITISTI . 
_______________________________________ (◕_◕) ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ ๏̯๏.....Tom & Maddy....๏̯๏ ▄ █ ▄ █ ▄ █ ▄ (◕_◕)
|
|
| pus acum 15 ani |
|