fr33dom
|
Lista Forumurilor Pe Tematici
|
fr33dom | Inregistrare | Login
POZE FR33DOM
Nu sunteti logat.
|
Nou pe simpatie: Alexanndra1994 pe Simpatie
 | Femeie 24 ani Bucuresti cauta Barbat 24 - 43 ani |
|
Nyan -fucking- Kat!
Membru al familei
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1132
|
|
Apocalipsa copilăriei mele
Zgomotul provocat de vântul care bătea prin geamurile lipsă ale camerei în care mă aflam m-a făcut să deschid ochii și să-l privesc pe mărețul astru nocturn, care învelea cerul în strălucirea lui aparte. Stelele erau dilatate ca pupilele, iar bolta plină de visuri spulberate. Oriunde mă uitam nu vedeam nimic altceva înafara lacrimilor și a ciocnirii violente pe care lumea o avea cu realitatea. Totul era atât de crud, toate năzuințele s-au destrămat într-o secundă, fără ca nimeni să anticipeze nimic, și fără ca Ei să observe. Stăteau cu ochii închiși și cu urechile afundate-n într-un zgomot infernal numit muzică. Ah, toate cântecele care au provocat atâtea visări, atâtea dorințe deșarte, de parcă am fi fost niște copii preșcolari. Totul fusese atât de dulce înainte de Big Bang-ul apocaliptic, din capetele înnegrite ieșeau dulci sărutări tulburate, din cele bălaie idei cum nici în cărți nu mai vezi. Fusese atât de alb-negru totul, dar numai la suprafață, căci sub cutia craniană se întâmplau lucruri nemaivăzute, nemaipomenite. Păduri întregi de ciocolată sau de vanilie, unicorni, melci ce îți ungeau inima de candoare, râurile din priviri ce transformau totul într-o mare mahmureală... Cine ar fi crezut că o creatură atât de minusculă într-un univers gigantic va fi vreodată capabilă să viseze așa ceva? Cine ar fi crezut că ne vom maturiza?
_______________________________________

|
|
| pus acum 14 ani |
|