fr33dom
|
Lista Forumurilor Pe Tematici
|
fr33dom | Inregistrare | Login
POZE FR33DOM
Nu sunteti logat.
|
Nou pe simpatie: iulia2006 Profile
 | Femeie 24 ani Bucuresti cauta Barbat 25 - 49 ani |
|
Nyan -fucking- Kat!
Membru al familei
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1132
|
|
Albastrul ochiilor Chiar nu pot crede ce s-a întâmplat, totul mergea atât de bine până când am comis-o eu. Am și promis să că nu o voi face, dar se pare că lucrurile interzise sunt cele dorite. Încă nu mi-l pot scoate din minte, este întipărit acolo pentru o vecie; dar nu pot nega faptul că și eu am ajutat la întipărire. Fiecare noapte în care adormeam cu căștile în urechi ascultând melodia sa preferată se lăsa cu lacrimi amare și suspine înfundate. Orice om pe care îl văd pe stradă i-l asemăn. Am început să fiu paranoică crezând că el m-ar urmări, dar de fiecare dată când mă uitam în spate constatam că mă înșelam. Până și acum îi mai simt respirația pe gâtul meu, îi aud vocea întruna în cap, iar ochii, ochii săi albaștrii îi simt ațintiți asupra mea. Nu îmi vine să cred că l-am refuzat, serios că nu știu unde îmi era capul atunci. Defapt, dacă aprofundez problema, nici nu aveam ce refuza, el nu mi-a cerut asta niciodată. Modul său în care mă citea mă obsedează precum ochii săi. Acum n-aș mai putea să vărs nicio lacrimă fiindcă acestea s-au secat după toate acele nopți albe. El iubea natura și plimbările prin spațiile verzi. Era atât de dulce când a văzut acel curcubeu; i-am privit ochii atunci și ei străluceau ca și cei ai unui copil, atât de dulce. Și vocea sa era specială; timbrul său călduros si calm mă făcea să mă simt ca în Rai. În clipele acelea am încercat să fac orice ca să-i atrag atenția. Îmi plăcea la nebunie când se uita la mine și îmi punea întrebări. Avea o memorie foarte bună, îsi putea aminti orice minuscul detaliu și și-l însușea drept un avantaj. Felul în care râdea era precum o simfonie cristalină cântată la harpă. Adoram faptul că el nu m-a criticat și felul său de a fi. El pur și simplu râdea la orice tâmpenie pe care o ziceam. Pe moment m-am simțit bine, m-am distrat, dar apoi lucrurile s-au complicat. În seara următoare am conversat la telefon, iar el tot flirta cu mine. Atunci chiar n-am știut ce să fac, am zis că ar fi mai bine dacă l-aș refuza, așa că asta am și făcut. El a rămas confuz, iar discuția s-a încheiat. Următoare zi însă, mi-am dat seama ce se petrecuse cu adevărat: el doar se comporta și vorbea frumos cu mine, nu se dădea la mine. Am înțeles de ce era confuz. Mă întrebam dacă el știe la ce am zis eu „nu”. Nu știu dacă mai contează, dar curiozitatea nu mi-a dat pace; i-am trimis un mesaj seara la care nici azi nu a răspuns. Un simplu „hey”, ce-i așa de greu să scri ceva înapoi?! Astfel am început să ascult o melodie pe care am auzit-o când mă plimbam cu el și am plâns până am adormit. În momentul de față mi-am dat seama că îl plac și că l-am pierdut pentru totdeauna. Vreau ca singurul lucru pe care să mi-l aduc aminte legat de el să fie privirea sa. Ochii lui parcă mă urmăresc și acum, albastrul lor trădându-i.
Extras din viata Mandarinnei (eu)
Modificat de kat2108 (acum 14 ani)
_______________________________________

|
|
| pus acum 14 ani |
|
Zmeurica
Moderator
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 5800
|
|
Cat de tare e.Deci mie chiar imi place mult.Mama si ce onoare Kat ca sunt si prima la comentat. Imi place si culoarea cu care ai scris.Albastrul e una dintre culorile mele preferate.Ti-am zis eu ca trebuia sa mai scrii. Mai asteptam si alte creatii de ale tale.
|
|
| pus acum 14 ani |
|
Nyan -fucking- Kat!
Membru al familei
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1132
|
|
Culoarea e steelblue. Ma bucur ca ai comentat 
_______________________________________

|
|
| pus acum 14 ani |
|
Zombie
Moderator
 Din: Ember
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1263
|
|
Iubesc chestiuta asta, e foarte draguta, dar mi-e lene sa-ti mai zic o data tot ce am de spus, pentru ca ti-am mai zis oricum.
_______________________________________ Everybody's looking for something Some of them want to use you Some of the them wanna get used by you Some of them want to abuse you Some of them want to be abused
|
|
| pus acum 14 ani |
|
Nyan -fucking- Kat!
Membru al familei
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1132
|
|
Logica ta ma copleseste din cauza somnului amestecat cu durerea de stomac si sentimentul asta groaznic de melancolie.
_______________________________________

|
|
| pus acum 14 ani |
|
laurarock
De-al casei
 Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 614
|
|
Cat de frumos ai exprimat sentimetele acelea .... Avand in vedere ca e 12 noaptea si m-ai am putin si cad de pe scaun, nu am sa-ti mai spun ca mi-ai impresionat prin micuta ta compunere, ca m-ai emotionat si alte chestii de genu, pentru ca se intelege de la sine ca esti sensibila intr-o anumita masura ( atunci cand te apuca cum se intampla cu multe persoane la un momen dat ) 
_______________________________________ I like being unperfect!
|
|
| pus acum 14 ani |
|
Nyan -fucking- Kat!
Membru al familei
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1132
|
|
Chiar daca sunt genul de persoana vesele si vorbareata, in viata totul e diferit.
Multumesc pentru comentariu!
_______________________________________

|
|
| pus acum 14 ani |
|
Zmeurica
Moderator
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 5800
|
|
Si eu sunt la fel. 
|
|
| pus acum 14 ani |
|
laurarock
De-al casei
 Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 614
|
|
Stati stati ca eu nu inteleg nimic Despre ce vorbiti?
_______________________________________ I like being unperfect!
|
|
| pus acum 14 ani |
|
Zmeurica
Moderator
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 5800
|
|
Despre ce a spus Kat,ca[,] chiar daca e o persoana vesela si vorbareata totul e diferit,dar hai sa nu mai facem off topic ci sa ne mutam la cafenea. 
|
|
| pus acum 14 ani |
|
Nyan -fucking- Kat!
Membru al familei
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1132
|
|
Ok ok 
_______________________________________

|
|
| pus acum 14 ani |
|