fr33dom
Lista Forumurilor Pe Tematici
fr33dom | Inregistrare | Login

POZE FR33DOM

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
Lorena13
Femeie
24 ani
Bucuresti
cauta Barbat
26 - 40 ani
fr33dom / Proza scurta / Tu. Moderat de Smiley, Zmeurica, Zombie
Autor
Mesaj Pagini: 1
Nyan -fucking- Kat!
Membru al familei

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1132
          Tu.

   Negru. Negru era tot ce vedeam. Nu mai zăream nici o umbră, nici gustul tău amar, nici florile din grădină, nimic. Urechile mi se ciulesc precum unui cățel când aud un suspin înfundat. Oricât de mult aș fi vrut să aflu ce șoptea nu puteam, pentru că era o voce prea pură pentru a fi înțeleasă. Vocea s-a auzit din ce în ce mai încet, pănâ a dispărut. Când credeam că am pierdut orice legătură cu tine, chiar atunci te-am simțit. Te-am simțit curgând pe obrajii mei albi, te-am simțit pe bărbie, dar apoi te-am pierdut iar, pentru totdeauna. Cred că asta a fost ultima dată când te-am mai simțit, după aceea totul a rămas negru, mut și amorțit.
   Acum e vară, sfârșit de iulie. Soarele răsare din văzduh, iar tu nu ești lânga mine. Strâng puternic din pleoape peste ochii, cu speranța că tu vei apărea, dar nimic nu se întâmplă. Am senzația că ești aproape, dar ți-e frică să te arăți. Nu înteleg de ce, ai fost cel mai bun prieten al meu, de ce ai dispărut? Tu ai fost singurul care m-a ajutat să trec peste toate, singurul care m-a facut să văd lumina, tu ai fost mereu cu mine.
   Timpul trece repede, iar astrul ajunge și mai sus, pe cer. Până și Soarele e singur, norii lipsindu-i. Oare steaua de pe cer se simte la fel ca mine? Oare ea e afundată în tristețe fără norii săi? Oare ea știe că eu exist?
   Dar tu, prietene care ai dispărut, tu ști ceva de nori? Nu te pot înțelege, nu îți înțeleg plecarea și nu pot trăi fără tine. Simt că dacă tu nu ești cu mine eu nu pot supraviețui. Nu pot s-o fac de una singură, fără sprijinul tău. Dacă nu ești tu, eu nici să mor nu pot. Aș da orice ca să te întorci, ca să mă reîntorc și eu la viață.


_______________________________________


pus acum 14 ani
   
Zombie
Moderator

Din: Ember
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1263
Frumos Kat. Nici un cuvant in plus.

_______________________________________
Everybody's looking for something
Some of them want to use you
Some of the them wanna get used by you
Some of them want to abuse you
Some of them want to be abused



pus acum 14 ani
   
Nyan -fucking- Kat!
Membru al familei

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1132
Merci:*

_______________________________________


pus acum 14 ani
   
Zmeurica
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 5800
Chiar...foarte tare.E dragut.Imi place.Bafta in continuare!

pus acum 14 ani
   
Nyan -fucking- Kat!
Membru al familei

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1132
Multumesc mult Andra! Si eu sper sa mai scriu ceva
Nu stiu cum sa fac, stiu ca pot scrie mereu (am o gramada de timp liber), dar pur si simplu mi-e lene si am o senzatie ca daca ma apuc de scris o sa iasa o prostie, asa ca ma razgandesc..
Sorry de off-topic!

See ya!


_______________________________________


pus acum 14 ani
   
Zmeurica
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 5800
Cu placere.Mie imi place cum scrii.Adica e tare si e bine totusi,dar nu trebuie sa ai senzatia aia,fiindca o am si eu   ,dar daca vreau sa scriu,scriu indiferent daca imi iesie bine sau nu,fiindca apoi mai modific si na....e bine pana la urma.  

pus acum 14 ani
   
Nyan -fucking- Kat!
Membru al familei

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1132
Cred ca e vorba de lene la mijloc, dar mai bine incetam cu off-topic ca nu-i frumos!

_______________________________________


pus acum 14 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la