fr33dom
Lista Forumurilor Pe Tematici
fr33dom | Inregistrare | Login

POZE FR33DOM

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
just_iulia pe Simpatie.ro
Femeie
25 ani
Giurgiu
cauta Barbat
26 - 48 ani
fr33dom / Proza scurta / Simpla si inocenta iubire de copil(Tradare) Moderat de Smiley, Zmeurica, Zombie
Autor
Mesaj Pagini: 1
Zmeurica
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 5800
Priveam inca trista rasaritul.Soarele se ridica  incetul cu incetul peste ocean,sfaraind,parca atingandu-l.Obrajii imi erau uzi,plini inca de lacrimi cristaline,iar gandul,ei bine el era departe.Cand eram atat de fericita si cand credeam ca sunt atat de aproape de reusita,am pierdut tot.Doar din cauza ei.Acea ea pe care am considerat-o prietena mea,ba mai mult.Am tratat-o ca pe sora mea.Iar  pe el l-am crezut iubitul meu,dupa clipe minunate,zile si nopti de-a randul petrecute doar noi doi,cunoscandu-ne de mici copii,iar mai tarziu incepand o poveste de dragoste,a ales-o pe ea.
Nu am crezut ca putea fi atat de dureros sa iubesti.Credeam ca e un sentiment minunat fiind parca euforic,intrand intr-o alta lume.Dar am realizat ca iubirea are doua parti.O parte buna,in care se amesteca sentimente minunate,de neuitat,soapte de dragoste,iar cealalta unde tristetea predomina iar lacrimile curg fara incetare,Acum realizez ca am ramas singura.Singura,intr-o lume ciudata unde iubirea inseamna tradare,saparea celei mai bune prietene pentru ai lua jumatatea.Razboiul cu iubirea in care trebuie sa alegi intre ,,el'' si ,,ea''.
,,El'' tipul pe care il placeai de la gradinita,iar ,,ea'' tipa pe care o cunoscusei tot acolo.Cu ea impartind secrete,ganduri,momente,iar mai tarziu iubirea.Imi sterg lacrimile,ma trezesc din starea de melancolie in care intrasem si ies de pe balcon.Sunt doar eu.O fiinta,fara un suflet pereche.

(aici este un textulet pe care acum dis- de- dimineata l-am compus si sper sa va placa.
P.S.Sunt la primul text de acet fel,deci va rog sa fiti bune si sa nu ma criticati prea rau.Sunt totusi o incepatoare )Si scuzati greselile de ortografie,dar inca dorm)


pus acum 14 ani
   
Smiley
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1249
Nu-i nimic, oricum nu-s prea multe

Deci doamne, cat de expresiv, adevarat si superb este! Chiar te pricepi la d-astea, asa ca ar fii bine sa ne mai pui . :X:X Ma simt mandra ca am fost prima la commentat


_______________________________________
Spui ca lumea ta e roz, dar a mea e cu buline *.*

pus acum 14 ani
   
Zombie
Moderator

Din: Ember
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1263
Andra, voi fi putin critica, dar si intr-un sens bun. Asa sa incepem cu ce e mai rau . Se vede ca e primul, sau ca n-ai experienta in acest gen, ar fi fostunele exprimari pe care le-as fi schimbat, sa concentrezi mai mult in putin, cam asa e cu compunerile lirice, a ta e lirica.. In astfel de compuneri, fie ca sunt in proza sau in versuri trebuie mai multe metefore si chestii din aste sa le pui pe toate intr-un fel de cutie minuscula, ca atunci cad o deschizi sa te copleseasa. Dar nu pot sa te judec, nici eu anult trecut, adica in clasa a 7-a, sau sfarsitul ei nu faceam asa ceva. Eu si acum, fac o compunere, o mai citesc de zece ori si o modific de o suta de ori, pana mi se pare perfecta. Un lucru care imi place mult la compunerea ta e ca e foarte sincera, se simte ca simti, nu stiu daca ai fost in piele personajului, dar ai simtit, si m-ai facut si pe mine sa simt, si poate m-as fi intristat, dar acum sunt inr-o stare prea buna sa plang sau nu stiu... Oricum ai fler, asa ca iti sugerez sa mai faci compuneri de acest fel, sa mai exersezi, si daca e sa citesti si mai mult. Felicitari, pentru prima data e o reusita! BRAVOS!      

_______________________________________
Everybody's looking for something
Some of them want to use you
Some of the them wanna get used by you
Some of them want to abuse you
Some of them want to be abused



pus acum 14 ani
   
Nyan -fucking- Kat!
Membru al familei

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1132
Pentru o compunere facuta dimineata la 7 eu i-as nota 9. Chiar daca e primul tau oneshot, mie mi se pare o compunere destul de reusita. Asa cum a zis si Mada, a ta da sper lirism, so ar fi trebuit inca niste figuri de stil prin care sa ne arati sentimentele si inca cateva imagini artistice pentru descriere. Dar totusi mie mi-a placut si nu o spun din obligatie, o spun pentru ca I really enjoy it!

Sper sa mai scri! (app, se vede ca mi-ai citit critica )


_______________________________________


pus acum 14 ani
   
Zombie
Moderator

Din: Ember
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1263
Multumesc pentru sustinere Kat! Vedeti, am sutinut-o si acum ma sustine ea. ( vai ce ma mai unflu in pene )

_______________________________________
Everybody's looking for something
Some of them want to use you
Some of the them wanna get used by you
Some of them want to abuse you
Some of them want to be abused



pus acum 14 ani
   
laurarock
De-al casei

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 614
Andreea  cum au zis si celelalte  fete compunerea ta este chiar frumoasa.Pe mien chiar m-a captivat cu adevarat. Cum   zis si Mada  se vede ca ai simtit ceea ce ai scris chiar daca s-a intamplat  in realitate sau nu. Deci continua sa-ti exersezi talentul; cu cat faci mai multe c atat devii mai priceputa.

ps: Pentru ca sa-ti fie mai usor sa te exprimi citeste mai mult decat de obicei; asta te va ajuta.

Modificat de laurarock (acum 14 ani)


_______________________________________
I like being unperfect!

pus acum 14 ani
   
Nyan -fucking- Kat!
Membru al familei

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1132
Noi o sa ne facem scriitoare de succes daca ne mai complimentam atata
Keep calm, glumeam, doar eu o sa ma fac
Keep calm, glumeam din nou, nimeni nu se va face asa ceva

On-topic: as spune next, dar voi zice te mai astept si cu alte compuneri/miniaturi/oneshots/fics!


_______________________________________


pus acum 14 ani
   
Zmeurica
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 5800
Multumesc fetelor.Deci criticile voastre ma ajuta mult.Eu citesc destul de mult.E primul si poate ultimul.Nu prea scriu asa....deci na...mie imi place sa scriu mult.Adica ori scriu o poezie,ori o poveste.Altfel nu prea ma pricep si nici nu ma dau in vant.Dar poate voi mai scrie.Multumesc pentru comentarii.Sunteti niste dragute.

pus acum 14 ani
   
Nyan -fucking- Kat!
Membru al familei

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1132
Si tu esti scumpa, Andra!:*

_______________________________________


pus acum 14 ani
   
Zombie
Moderator

Din: Ember
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1263
Da Andra, esti o dulce nu nu cred ca ar trebui sa fie ultima compunere de acest gen, exerseaza. Uite cum faca Laura, ea are un caiet cu figuri de stil care au impresonat-o si cand citeste sau le aude si le noteaza in caietul ala, ai putea incerca si tu.

_______________________________________
Everybody's looking for something
Some of them want to use you
Some of the them wanna get used by you
Some of them want to abuse you
Some of them want to be abused



pus acum 14 ani
   
laurarock
De-al casei

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 614
Defapt nu am mai facut chestia aia de mult

Modificat de laurarock (acum 14 ani)


_______________________________________
I like being unperfect!

pus acum 14 ani
   
Zmeurica
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 5800
In fine...Mie nu imi place sa folosesc ce aud.Prefer sa fiu originala.

pus acum 14 ani
   
Nyan -fucking- Kat!
Membru al familei

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1132
Fiecare cu modul sau de a scrie. Dar eu nu m-as supara deloc daca ai mai compune niste mini-fics, Andra

_______________________________________


pus acum 14 ani
   
laurarock
De-al casei

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 614
Ce politicoasa esti tu Kat defapt nici eu nu m-as supara deloc 

_______________________________________
I like being unperfect!

pus acum 14 ani
   
Nyan -fucking- Kat!
Membru al familei

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1132
Hai sa nu mai facem off-topic la povestea Andrei, hai la cafenea.

_______________________________________


pus acum 14 ani
   
Zmeurica
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 5800
Asta vroiam sa va sugerez eu fetelor.

pus acum 14 ani
   
Lady Alice
Administrator

Din: Busan
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3428
" In zbor spre soare pe aripile de ceara ale iubirii!"

Prin aceasta propozitie as caracteriza eu acest fragment incarcat de emotii.
Poate sunt eu melancolica in aceasta seara, insa eu chiar am simtit ceva cand am citit aceste randuri. Mi se pare un fragment destul de elaborat[cu greselile de rigoare] care defineste tradarea. Sfarsitul primei iubiri va fi intotdeauna cel mai greu punct.

Mie imi place mult! Imi aminteste de doua seriale. Primul : 49 de zile[a fost pe Euforia, un serial trist de la inceput pana la final, dar un serial cu adevarat bun] in care o tipa ce mai avea doua saptamani pana se casatorea are un accident de masina si intra in coma iar spiritul ei paraseste corpul si incepe sa hoinareasca printre oameni fara ca nimeni sa o vada. Asa afla ca viitorul ei sot nu o iubea ci ii dorea doar banii, el iubind-o intradevar si avand o relatie cu cea mai buna prietena a fetei, pe care aceasta o ajutase mereu si o iubea mai mult decat pe o sora. Iar al doilea serial se numeste Love rain[pe care il urmaresc acum si astept cu nerabdare sa apara episodul 7 subtitrat in engleza ca mor de curiozitate].M-am gandit la acest serial atunci cand ai spus de acele doua parti ale iubirii. In acest serial, o fata spunea ca ploaia e ca iubirea. Are doua parti. Ploaia poate ajuta plantele, animalele, oamenii, dandu-le apa, adica sursa vietii, dar le poate aduce si moartea prin inundatii, alunecari de teren, etc. Iar iubirea, la fel ca ploaia iti poate atat fericire cat si tristete. E ca o moneda, cu doua parti.

Si da, felicitari!
P.S: modica primul "parca" ca acesta chiar strica inceputul.


_______________________________________

“We’re not breaking up…we will meet again...”

pus acum 14 ani
   
Zmeurica
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 5800
E mult mai frumos decat titlul ales de mine,insa na...ce pot spune tu te pricepi la asa ceva. Ma bucur ca ti-a trezit un sentiment.
Multumesc. Am modificat  


pus acum 14 ani
   
Lady Alice
Administrator

Din: Busan
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3428
Titlul autorului e cel mai bun  Deci al tau e cel mai bun
Al meu e doar o propozitie prin care rezum eu fragmentul. O calatorie spre soare pe aripi de ceara . E normal ca ceara se va topi, ca si iubirea care dispare, deci nu poti atinge perfectiunea prin iubire, astfel ca aici isi face aparitia tradarea, dezamagirea
Asa vad eu fragmentul tau. Imperfectiunea perfectiunii care doare cel mai mult.


_______________________________________

“We’re not breaking up…we will meet again...”

pus acum 14 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la