fr33dom
Lista Forumurilor Pe Tematici
fr33dom | Inregistrare | Login

POZE FR33DOM

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
Ank_beleaua Profile
Femeie
25 ani
Bucuresti
cauta Barbat
35 - 51 ani
fr33dom / Proza scurta / Dacă m-aș întoarce în trecut Moderat de Smiley, Zmeurica, Zombie
Autor
Mesaj Pagini: 1
Nyan -fucking- Kat!
Membru al familei

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1132
Am scris-o mai demult, poate ca unii deja o stiu, dar o postez si aici. Enjoy!

     Stau pe o câmpie vie și mă uit la cerul albastru, mii de sentimente invadăndu-mi mintea. Mă gândesc ce aș schimba daca aș putea trăi din nou copilăria. Cred că nu aș mai face aceleași greșeli, mi-aș alege prietenii cu mai multă grijă. Dar, cel mai presus, nu aș mai fi avut incredere in el, el a fost cel care mi-a furat inima si nu mi-a mai dat-o înapoi nici astăzi; el e cel ce m-a făcut să imi fac speranțe deșarte; el este cel ce nu m-a iubit niciodata, de ce? Pentru că eu, pentru el, nu eram decât una dintre milioanele de fane; milioanele de fane care probabil simțeau la fel ca și mine. Dacă m-aș putea întarce în trecut, aș refuza tentația de a le descărca melodiile si sutele de poze; de a cumpăra toate revistele cu vedete doar pentru ai putea vedea fața și ochii ce mă hipnotizau.
   Deodata, pe cer apar nori negri ce prevestesc o furtună grozavă. Hotărăsc să rămân, să admir stropii de ploaie ce vor cade din cer precum lacrimile mele pentru el. Picăturile cad încet pe iarba verde și pe mine. Nu știu cât timp mai pot rezista fără să îl văd. Când stropii de apă se intensifică, ochii mi se umezesc și, încet, se preling lacrimi amare. Nu mă pot opri din plâns, mă ridic de jos și fug în casă.
   Urc scările fugind si intru în camera mea încuind ușa. Mă așez în pat și scot mp3-ul de sub pernă. Îmi pun căstile în urechii, mâinile tremurându-mi. Mă mai calmez puțin si dau pe butonul play. Puteam auzi o melodie mai veche de a lor. Acordurile de chitară îmi răsunau puternic în urechi, în timp ce tobele si bass-ul îmi invadau creierul. Mișc încet buzele aproape fredonând. Lacrimile îmi invadeaza iar ochii la auzul vocii cristaline a lui, chiar a lui, îl pot simți atât de aproape când el este atât de departe. Îi simt răsuflarea caldă după fiecare cuvând, înnebuneam. Iubesc această senzație și aș vrea să țina tot restul vieții mele. Încet, încet melodia se apropie de final. Mă ridic de pe pat și incet să mă mișc încet pe muzică.
   Simt cum aș muri când melodia se termina, plângând iar. Deschid geamul și mă uit în jos, mă simt fără vlagă, mă simt ca și cum aș fi moartă, poate că asta trebuie să se întâmple, să mor. Îmi pun genunchiul pe pervaz si mă pregătesc să mor. Îmi iau avânt și... deodată, aud în căști o altă melodie începând. O lacrimă îmi cade de pe obraz pe asfaltul rece ce mă aștepta. Îmi șterg repede celelalte lacrimi și mă indepartez de fereastră.
   Fug iar pe scări și ies din casă, pășesc desculță pe iarba udă. Mă simt ca o floare ce înflorește, ca primul ghiocel ce se arată de sub zăpada groasă, ca primul strop de ploaie ce cade din cer, ca și cum aș fi lângă el... Ajung în același loc și mă așez pe iarbă. Privesc cerul și regret cele spuse mai înainte. Acum, dacă m-aș putea întoarce în trecut nu aș schimba nimic, poate m-aș privi pe mine însămi cum cresc.
   Încet, mă ia somnul și adorm acolo, pe iarbă. 


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
Smiley
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1249
Geniala! Te refereai la Tokio Hotel aici, nu? In special la Bill? In fine, este o descriere foarte buna si detaliata, o ador! Sa mai pui! Greseli de tastare sau ortografie nu ai, asta e bine. In concluzie, imi place!

_______________________________________
Spui ca lumea ta e roz, dar a mea e cu buline *.*

pus acum 15 ani
   
Nyan -fucking- Kat!
Membru al familei

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1132
Merci mult Roberta, ma bucur ca-ti place!
Defapt nu ma refeream in special la th sau la Bill, a s fi putut sa ma refer chiar si la Justin Bieberon , forumul asta fiind unul th s-ar intelege ca e despre B.K., dar chiar si asa eu nu m-am gandit neaparat la o persoana anume cand l-am scris.


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
Zombie
Moderator

Din: Ember
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1263
Ce frumos, e superba, m-am gandit mult, de fapt nu mult ci intens, e profunda, mi-am imaginat mai multe satruri, dar nu si pe Bieber . Ce ai scris tu acolo e povestea multor fane, se pare ca le-ai inteles pe toate.

_______________________________________
Everybody's looking for something
Some of them want to use you
Some of the them wanna get used by you
Some of them want to abuse you
Some of them want to be abused



pus acum 15 ani
   
Nyan -fucking- Kat!
Membru al familei

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1132
Hey! Multumesc pentru coment si da, am incercat ca toate (sau aproape toate) sa se identifice in ficul asta
Ma bucur ca ti-a placut!


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
Smiley
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1249
Cred ca si mama se identifica in el! :X
OK, eu asa mi-am inchipuit ca te-ai gandit tu, dar defapt merge cu orice star


_______________________________________
Spui ca lumea ta e roz, dar a mea e cu buline *.*

pus acum 15 ani
   
Nyan -fucking- Kat!
Membru al familei

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1132
Dap!
Chiar si mama ta, wow & lol!      


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
VallTaylor
Mega fan

Din: BUCURESTI
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 417
Fatami-au dat lacrimile(!E asa de...asa de..ASA DE FRUMOASA!!!Ai talent!Indiferent ca ai scris-o de curand sau acum mult timp,ea nu se schimba,mesajul ramane acelasi!Sper sa continui sa scrii astfel de proze scurte!Sunt EXCELENTE!!!Felicitari!:*><

dacă m-aș întoarce trecut fatami-au dat asa de...asa de..asa scris-o curand sau acum mult

2.5KB


_______________________________________
Este special,chiar si fara vointa ta.Trebuie doar sa iti dai seama!Cand realizezi despre ce e vorba,ea/el poate devenii trecut,prezent sau viitor!Ai incredere,stiu ce spun!Si ar fii bine sa incepi sa te gandesti la asta!

pus acum 15 ani
   
Nyan -fucking- Kat!
Membru al familei

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1132
Wow!
Nu ma asteptam la un coment cu atata caps lock si atatea semne de exclamatie, inseamna ca tie chiar ti-a placut si ma bucur muuullltttt!!

Momentan am inceput un fic in toata regula, nu stiu cand il pun...


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
VallTaylor
Mega fan

Din: BUCURESTI
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 417
Poy cat mai repede,SPER!Doamne,da sa-l posteze cat mai repede!Da,ma scuzati,ma duc sa ma rog!...Gata,m-am intors!Si de ce,ma rog,nu te asteptai?

_______________________________________
Este special,chiar si fara vointa ta.Trebuie doar sa iti dai seama!Cand realizezi despre ce e vorba,ea/el poate devenii trecut,prezent sau viitor!Ai incredere,stiu ce spun!Si ar fii bine sa incepi sa te gandesti la asta!

pus acum 15 ani
   
Nyan -fucking- Kat!
Membru al familei

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1132
Nu ma asteptam la atata entuziasm, toata lumea pe care am vazut-o azi era posomorata din cauza vremii si credeam ca v-a afectat si pe voi, dar se pare ca nu

Ficul ala abea l-am inceput. Cred ca o sa pun „Lacrimile sale” pana mai scriu la acela...


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
Smiley
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1249
  Eu sunt falnica ca bradul! Nu sunt iritata din cauza ploii, chiar imi place!

_______________________________________
Spui ca lumea ta e roz, dar a mea e cu buline *.*

pus acum 15 ani
   
Nyan -fucking- Kat!
Membru al familei

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1132
Ce cauti mai la ora asta pe forum? Du-te imediat la somn!
Da, stiu, cine vorbea


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
Smiley
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1249
  N-am somn! Da tu ce cauti? Serios, am crezut ca sunt singura nebuna care petrece noptile la pc sau alte chestii

_______________________________________
Spui ca lumea ta e roz, dar a mea e cu buline *.*

pus acum 15 ani
   
Nyan -fucking- Kat!
Membru al familei

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1132
Si eu
Incepusem sa ma uit la Planeta Moldova pe youtube.com si dupa aia m-am intrebat ce mai face forumul.
Nu ma asteptam sa gasesc alta „somnambula” p-aici  


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
Smiley
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1249
  Sunt inca treaza! Dar mai am 40% din bateria laptopului si se duce, si nu stiu ce sa fac dupa Cred ca vine momentul somnului Sper sa ma tina macar pana la 3 jumate!

_______________________________________
Spui ca lumea ta e roz, dar a mea e cu buline *.*

pus acum 15 ani
   
Nyan -fucking- Kat!
Membru al familei

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1132
Laptopul meu nu rezista mai mult de 10 minute fara sa fie pus la incarcat. I-am cam facut praf bateria, asa ca stau cu el mereu in priza
Promit sa vin la inmormantarea laptopului tau, dupa ce va „muri”


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
Smiley
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1249
Ohh, mersi de condoleante!

Hai mai bine sa ne mutam la cafenea, la orice, ca aici cam facem off topic...OK?


_______________________________________
Spui ca lumea ta e roz, dar a mea e cu buline *.*

pus acum 15 ani
   
Nyan -fucking- Kat!
Membru al familei

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1132
Ok

_______________________________________


pus acum 15 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la