fr33dom
|
Lista Forumurilor Pe Tematici
|
fr33dom | Inregistrare | Login
POZE FR33DOM
Nu sunteti logat.
|
Nou pe simpatie: Ank_beleaua Profile
 | Femeie 25 ani Bucuresti cauta Barbat 35 - 51 ani |
|
Nyan -fucking- Kat!
Membru al familei
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1132
|
|
Am scris-o mai demult, poate ca unii deja o stiu, dar o postez si aici. Enjoy!
Stau pe o câmpie vie și mă uit la cerul albastru, mii de sentimente invadăndu-mi mintea. Mă gândesc ce aș schimba daca aș putea trăi din nou copilăria. Cred că nu aș mai face aceleași greșeli, mi-aș alege prietenii cu mai multă grijă. Dar, cel mai presus, nu aș mai fi avut incredere in el, el a fost cel care mi-a furat inima si nu mi-a mai dat-o înapoi nici astăzi; el e cel ce m-a făcut să imi fac speranțe deșarte; el este cel ce nu m-a iubit niciodata, de ce? Pentru că eu, pentru el, nu eram decât una dintre milioanele de fane; milioanele de fane care probabil simțeau la fel ca și mine. Dacă m-aș putea întarce în trecut, aș refuza tentația de a le descărca melodiile si sutele de poze; de a cumpăra toate revistele cu vedete doar pentru ai putea vedea fața și ochii ce mă hipnotizau. Deodata, pe cer apar nori negri ce prevestesc o furtună grozavă. Hotărăsc să rămân, să admir stropii de ploaie ce vor cade din cer precum lacrimile mele pentru el. Picăturile cad încet pe iarba verde și pe mine. Nu știu cât timp mai pot rezista fără să îl văd. Când stropii de apă se intensifică, ochii mi se umezesc și, încet, se preling lacrimi amare. Nu mă pot opri din plâns, mă ridic de jos și fug în casă. Urc scările fugind si intru în camera mea încuind ușa. Mă așez în pat și scot mp3-ul de sub pernă. Îmi pun căstile în urechii, mâinile tremurându-mi. Mă mai calmez puțin si dau pe butonul play. Puteam auzi o melodie mai veche de a lor. Acordurile de chitară îmi răsunau puternic în urechi, în timp ce tobele si bass-ul îmi invadau creierul. Mișc încet buzele aproape fredonând. Lacrimile îmi invadeaza iar ochii la auzul vocii cristaline a lui, chiar a lui, îl pot simți atât de aproape când el este atât de departe. Îi simt răsuflarea caldă după fiecare cuvând, înnebuneam. Iubesc această senzație și aș vrea să țina tot restul vieții mele. Încet, încet melodia se apropie de final. Mă ridic de pe pat și incet să mă mișc încet pe muzică. Simt cum aș muri când melodia se termina, plângând iar. Deschid geamul și mă uit în jos, mă simt fără vlagă, mă simt ca și cum aș fi moartă, poate că asta trebuie să se întâmple, să mor. Îmi pun genunchiul pe pervaz si mă pregătesc să mor. Îmi iau avânt și... deodată, aud în căști o altă melodie începând. O lacrimă îmi cade de pe obraz pe asfaltul rece ce mă aștepta. Îmi șterg repede celelalte lacrimi și mă indepartez de fereastră. Fug iar pe scări și ies din casă, pășesc desculță pe iarba udă. Mă simt ca o floare ce înflorește, ca primul ghiocel ce se arată de sub zăpada groasă, ca primul strop de ploaie ce cade din cer, ca și cum aș fi lângă el... Ajung în același loc și mă așez pe iarbă. Privesc cerul și regret cele spuse mai înainte. Acum, dacă m-aș putea întoarce în trecut nu aș schimba nimic, poate m-aș privi pe mine însămi cum cresc. Încet, mă ia somnul și adorm acolo, pe iarbă.
_______________________________________

|
|
| pus acum 15 ani |
|
Smiley
Moderator
 Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1249
|
|
Geniala! Te refereai la Tokio Hotel aici, nu? In special la Bill? In fine, este o descriere foarte buna si detaliata, o ador! Sa mai pui! Greseli de tastare sau ortografie nu ai, asta e bine. In concluzie, imi place! 
_______________________________________ Spui ca lumea ta e roz, dar a mea e cu buline *.*
|
|
| pus acum 15 ani |
|
Nyan -fucking- Kat!
Membru al familei
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1132
|
|
Merci mult Roberta, ma bucur ca-ti place! Defapt nu ma refeream in special la th sau la Bill, a s fi putut sa ma refer chiar si la Justin Bieberon , forumul asta fiind unul th s-ar intelege ca e despre B.K., dar chiar si asa eu nu m-am gandit neaparat la o persoana anume cand l-am scris.
_______________________________________

|
|
| pus acum 15 ani |
|
Zombie
Moderator
 Din: Ember
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1263
|
|
Ce frumos, e superba, m-am gandit mult, de fapt nu mult ci intens, e profunda, mi-am imaginat mai multe satruri, dar nu si pe Bieber . Ce ai scris tu acolo e povestea multor fane, se pare ca le-ai inteles pe toate. 
_______________________________________ Everybody's looking for something Some of them want to use you Some of the them wanna get used by you Some of them want to abuse you Some of them want to be abused
|
|
| pus acum 15 ani |
|
Nyan -fucking- Kat!
Membru al familei
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1132
|
|
Hey! Multumesc pentru coment si da, am incercat ca toate (sau aproape toate) sa se identifice in ficul asta Ma bucur ca ti-a placut! 
_______________________________________

|
|
| pus acum 15 ani |
|
Smiley
Moderator
 Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1249
|
|
Cred ca si mama se identifica in el! :X OK, eu asa mi-am inchipuit ca te-ai gandit tu, dar defapt merge cu orice star 
_______________________________________ Spui ca lumea ta e roz, dar a mea e cu buline *.*
|
|
| pus acum 15 ani |
|
Nyan -fucking- Kat!
Membru al familei
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1132
|
|
Wow! Nu ma asteptam la un coment cu atata caps lock si atatea semne de exclamatie, inseamna ca tie chiar ti-a placut si ma bucur muuullltttt!!
Momentan am inceput un fic in toata regula, nu stiu cand il pun...
_______________________________________

|
|
| pus acum 15 ani |
|
VallTaylor
Mega fan
 Din: BUCURESTI
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 417
|
|
Poy cat mai repede,SPER!Doamne,da sa-l posteze cat mai repede!Da,ma scuzati,ma duc sa ma rog!...Gata,m-am intors!Si de ce,ma rog,nu te asteptai?
_______________________________________ Este special,chiar si fara vointa ta.Trebuie doar sa iti dai seama!Cand realizezi despre ce e vorba,ea/el poate devenii trecut,prezent sau viitor! Ai incredere,stiu ce spun! Si ar fii bine sa incepi sa te gandesti la asta!
|
|
| pus acum 15 ani |
|
Nyan -fucking- Kat!
Membru al familei
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1132
|
|
Nu ma asteptam la atata entuziasm, toata lumea pe care am vazut-o azi era posomorata din cauza vremii si credeam ca v-a afectat si pe voi, dar se pare ca nu
Ficul ala abea l-am inceput. Cred ca o sa pun „Lacrimile sale” pana mai scriu la acela...
_______________________________________

|
|
| pus acum 15 ani |
|
Smiley
Moderator
 Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1249
|
|
Eu sunt falnica ca bradul! Nu sunt iritata din cauza ploii, chiar imi place! 
_______________________________________ Spui ca lumea ta e roz, dar a mea e cu buline *.*
|
|
| pus acum 15 ani |
|
Nyan -fucking- Kat!
Membru al familei
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1132
|
|
Ce cauti mai la ora asta pe forum? Du-te imediat la somn! Da, stiu, cine vorbea 
_______________________________________

|
|
| pus acum 15 ani |
|
Smiley
Moderator
 Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1249
|
|
N-am somn! Da tu ce cauti? Serios, am crezut ca sunt singura nebuna care petrece noptile la pc sau alte chestii 
_______________________________________ Spui ca lumea ta e roz, dar a mea e cu buline *.*
|
|
| pus acum 15 ani |
|
Smiley
Moderator
 Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1249
|
|
Sunt inca treaza! Dar mai am 40% din bateria laptopului si se duce, si nu stiu ce sa fac dupa Cred ca vine momentul somnului Sper sa ma tina macar pana la 3 jumate!
_______________________________________ Spui ca lumea ta e roz, dar a mea e cu buline *.*
|
|
| pus acum 15 ani |
|
Nyan -fucking- Kat!
Membru al familei
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1132
|
|
Laptopul meu nu rezista mai mult de 10 minute fara sa fie pus la incarcat. I-am cam facut praf bateria, asa ca stau cu el mereu in priza Promit sa vin la inmormantarea laptopului tau, dupa ce va „muri” 
_______________________________________

|
|
| pus acum 15 ani |
|
Smiley
Moderator
 Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1249
|
|
Ohh, mersi de condoleante!
Hai mai bine sa ne mutam la cafenea, la orice, ca aici cam facem off topic...OK?
_______________________________________ Spui ca lumea ta e roz, dar a mea e cu buline *.*
|
|
| pus acum 15 ani |
|
Nyan -fucking- Kat!
Membru al familei
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1132
|
|
Ok
_______________________________________

|
|
| pus acum 15 ani |
|