fr33dom
Lista Forumurilor Pe Tematici
fr33dom | Inregistrare | Login

POZE FR33DOM

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
yasminsept la Simpatie.ro
Femeie
25 ani
Bucuresti
cauta Barbat
26 - 54 ani
fr33dom / Seriale / Narcisa Salbatica Moderat de Green., K.
Autor
Mesaj Pagini: 1
Smiley
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1249
„Narcisa sălbatică”, telenovela difuzată de Antena 1, a atins şi la finalul celui de-al doilea sezon un succes măsurat nu doar prin popularitatea în rândul telespectatorilor, manifestată pe site-ul telenovelei sau pe pagi­na de Facebook, ci şi prin cifrele de audienţă.
Cu un scenariu coordonat de celebrul actor şi scenarist argentinian Gabriel Corrado, „Narcisa sălbatică” a ajuns rapid pe primul loc în preferinţele telespectatorilor, reuşind să se impună în acest an liderul absolut al serialelor din România.

Dacă la lansare, în septembrie anul trecut, telenovela Antenei 1 avea un potenţial competitor – „Iubire şi onoare”, serialul de la Acasă TV, „Narcisa sălbatică” s-a de­taşat în timp de orice concurenţă, înregistrând la pri­mul sezon un rating mediu de 3,8 procente şi o cotă de piaţă de 10,3% la nivelul publicului urban, pentru ca la cel de-al doilea sezon să crească în audienţe şi să înregis­tre­ze un rating aproape dublu şi o cotă de piaţă mai mare cu 19%.

audienŢe-record. De la începutul lui 2011, ­”Narcisa sălbatică” ocupă primul loc în topul serialelor, ­conform audienţelor înregis­trate de GFK România, în ­rândul telespectatorilor din mediul urban şi, mai mult decât atât, se bucură de o creştere constantă. Cele patru episoade difuzate în luna iunie, până la momentul redactării acestui material, au fost lider de piaţă pe segmentul lor orar, după ce în luna mai „Narcisa sălbatică” a înregistrat un procent de leadership de 78% la nivel urban, în condiţiile în care se afla în concurenţă directă cu programul postului Pro TV, care difuzează în acest slot sfârşitul filmului din prime time şi începutul serialului „Moştenirea”.
Antena 1 a mizat pe autenticitatea poveştii pe care Narcisa şi celelalte personaje au trăit-o, dar şi pe o ­distribuţie de excepţie, un mix între actori cu foarte multă experienţă – Draga Olteanu Matei, Ion Haiduc, Magda Catone, Şerban Ionescu, Gabriel Duţu, Andrei Aradits, Nicole Duţu sau Cristi Popa, şi actori din tânăra generaţie – Alina Puşcaş, Vladimir Drăghia, Antonia Ionescu, Raluca Iuraşcu.



La toamnă aşteptăm continuarea!
Succesul şi popularitatea de care telenovela difuzată de Antena 1 s-a bucurat în primele două sezoane i-au determinat pe producători să promită o continuare din toamnă. Aşadar, povestea Narcisei se termină doar ­pentru moment, pe 20 iu­nie, pentru a reîncepe în aceas­tă toamnă cu noi pro­vo­cări şi cu un succes aşteptat cel puţin la fel de răsunător precum cel al primelor două sezoane.

narcisa salbatica „narcisa telenovela antena atins şi finalul celui de-al doilea sezon succes

23.5KB


_______________________________________
Spui ca lumea ta e roz, dar a mea e cu buline *.*

pus acum 15 ani
   
Zmeurica
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 5800
Doamnee deci eu urmaresc serialul asta sau l-am urmarit.Nici nu stiu pana la urma s-a terminat sau nu?Oricum treaba e ca e minunat.

pus acum 15 ani
   
laurarock
De-al casei

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 614
Nu urmaresc deci nu pot sa-mi exprim o parere in cunostinta de cauza.

_______________________________________
I like being unperfect!

pus acum 15 ani
   
Smiley
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1249
Da Andra, a fost acum o saptamana finalul, dar astia spun ca din toamna incepe sezonul 3 In ultimul episod au aratat ca ei 2 au fost otraviti, cristian a murit ( CICA ) dar la cum il cunosc in fil e in stare sa invie , Angela nu a murit atunci, Emil a iesit din inchisoare si s-a reintors la Manuela, tatal Irinei ( fosta sotie a lui Emil ) a spus ca se va razbuna pe Emil...A fost captivant!

_______________________________________
Spui ca lumea ta e roz, dar a mea e cu buline *.*

pus acum 15 ani
   
Zmeurica
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 5800
Da,am urmarit episodul pe net fiindca am fost plecata in vacanta cand era finalul si na....nu puteam sa renunt pentru un film.In pluc Naricsa nici nu mai stiam la ce ora era fiindca nu mai era d ela 10 cum incepea de obicei si nu ma uit non-stop la tv ca sa vad cand incepe.Si atunci am pierdut,dar am recuperat de pe net.

pus acum 14 ani
   
Smiley
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1249
Da, ultimul episod din acest sezon a fost lunea trecuta la 20 : 20, daca imi aduc bine aminte..

_______________________________________
Spui ca lumea ta e roz, dar a mea e cu buline *.*

pus acum 14 ani
   
Zombie
Moderator

Din: Ember
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1263
Nici eu nu urmaresc, de fapt eu nu urmaresc nici un serial romanesc ca sa-mi fi facut vreo parere, imi pare rau.

_______________________________________
Everybody's looking for something
Some of them want to use you
Some of the them wanna get used by you
Some of them want to abuse you
Some of them want to be abused



pus acum 14 ani
   
Smiley
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1249
Nu-i nici o problema! Dar am o intrebare : Ce nu-ti place la serialele romanesti?

_______________________________________
Spui ca lumea ta e roz, dar a mea e cu buline *.*

pus acum 14 ani
   
Zombie
Moderator

Din: Ember
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1263
Stilulk de a juca al actorilor si cum se filmeaza, englezii, nemtii, franceziii si americanii stiu cum sa fileze si sa joace, dar mi se pare ca romanii nostrii sunt prea anti-talent  

_______________________________________
Everybody's looking for something
Some of them want to use you
Some of the them wanna get used by you
Some of them want to abuse you
Some of them want to be abused



pus acum 14 ani
   
Smiley
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1249
Eee na, asta e un prototip, nu lua toate chestiile in serios. Unii romani joaca chiar bine, iar altii chiar sunt seci. Ma rog...

_______________________________________
Spui ca lumea ta e roz, dar a mea e cu buline *.*

pus acum 14 ani
   
laurarock
De-al casei

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 614
Nu urmaresc, dar unii din fostii mei colegi  da

_______________________________________
I like being unperfect!

pus acum 14 ani
   
Zmeurica
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 5800
Serialul e foarte bun.Sau a fost ca nu stiu daca s-a terminat sigur.  

pus acum 14 ani
   
Smiley
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1249
Pai urmeaza sezonul 3 in toamna

_______________________________________
Spui ca lumea ta e roz, dar a mea e cu buline *.*

pus acum 14 ani
   
laurarock
De-al casei

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 614
Uite cine stie

_______________________________________
I like being unperfect!

pus acum 14 ani
   
Zmeurica
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 5800
Pai tocmaid e aia am zis ca nu stiu daca s-a terminat ca mai spuneau pe la televizor ca urmeaza alt sezon in toamna.Nu mai eram sigura,dar stiam ceva.

pus acum 14 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la