fr33dom
Lista Forumurilor Pe Tematici
fr33dom | Inregistrare | Login

POZE FR33DOM

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
lovely_pink 24 ani
Femeie
24 ani
Bucuresti
cauta Barbat
26 - 49 ani
fr33dom / Proza scurta / Existenta noastra efemera Moderat de Smiley, Zmeurica, Zombie
Autor
Mesaj Pagini: 1
laurarock
De-al casei

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 614
Adieri de vant soptesc cuvinte...timpul se scurge pe corabia prafuita a lumii...pamantul.Secundele trec, iar nisipul clepsidrei dispare cu fiecare amurg al vietii. Incerci sa intelegi cum inca rezisti aici, dar nu este nimeni care sa-ti raspunda. Nu ai unde sa te ascunzi si chiar daca ai fugi nu ai ajunge nicaieri, nu poti sa evadezi asa de simplu...

Observ ca sunt singura curajoasa care a adaugat un topic nou aici
Deci vreau pareri 

existenta noastra efemera adieri vant soptesc scurge corabia prafuita trec, iar nisipul clepsidrei

8.6KB


_______________________________________
I like being unperfect!

pus acum 15 ani
   
laurarock
De-al casei

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 614
O doamne..am gresit unde am postat
Cine poate sa mute acest topic la "proza scurta"?


_______________________________________
I like being unperfect!

pus acum 15 ani
   
Lady Alice
Administrator

Din: Busan
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3428
O sa-l mut eu.
Si ca tot sunt aici sa-mi spun si parerea

Deci sunt cateva randuri incarcate de expresii si figuri de stil care mie cel putin imi plac enorm. Ai fi putut renunta totusi la excesul de puncte de suspensie, insa in rest textul, sau mai bine zis, miniatura , este foarte interesanta.
Felicitari!


_______________________________________

“We’re not breaking up…we will meet again...”

pus acum 15 ani
   
laurarock
De-al casei

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 614
Multumesc Alice!

_______________________________________
I like being unperfect!

pus acum 15 ani
   
VallTaylor
Mega fan

Din: BUCURESTI
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 417
Bun,scuza-ma,nu am observat ca a postat cineva ceva aici.Imi plac acele fraze folosite in acest minuscul text.Atunci cand le-am citit a inceput sa ma doara inima,nu stiu de ce.Ori se gandea iubitul meu la mine,ori e de la ceea ce ai scris.Chiar imi place.Este putin trista,iar expresivitatea cu care ai scris este inegalabila,dupa parerea mea.In concluzie,imi place enorm!Dar,vorba lui Alice,puteai reduce din punctele de suspensie.

P.S.:Scuze,am cam deviat putin de la subiect!


_______________________________________
Este special,chiar si fara vointa ta.Trebuie doar sa iti dai seama!Cand realizezi despre ce e vorba,ea/el poate devenii trecut,prezent sau viitor!Ai incredere,stiu ce spun!Si ar fii bine sa incepi sa te gandesti la asta!

pus acum 15 ani
   
laurarock
De-al casei

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 614
Am observat ca voi nu prea suportati punctele de suspensie ma rog aveti si voi dreptate intr-un fel, ar arata mai bine fara dar eu simt ca trebuie sa le pun

_______________________________________
I like being unperfect!

pus acum 15 ani
   
VallTaylor
Mega fan

Din: BUCURESTI
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 417
Da,asa este,si eu simt uneori ca trebuie sa le pun,dar imi amintesc de ce zice Alice,si renunt la ele.Intorc fraza cu susul in jos astfel incat sa nu fie nevoie sa apara si ele acolo.Oricum,mie tot imi place.

_______________________________________
Este special,chiar si fara vointa ta.Trebuie doar sa iti dai seama!Cand realizezi despre ce e vorba,ea/el poate devenii trecut,prezent sau viitor!Ai incredere,stiu ce spun!Si ar fii bine sa incepi sa te gandesti la asta!

pus acum 15 ani
   
Lady Alice
Administrator

Din: Busan
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3428
Eu personal nu am nimic cu punctele de suspensie. Chiar si eu le folosesc, insa atunci cand trebuie. Voi[ vorbesc la general, nu ma refer la nimeni in special] totusi exagerati cu ele. Adica puneti in loc de virgula, punct, etc,  puncte de suspensie, iar asta nu e corect. De aceea atrag mereu atentia cand sunt folosite excesiv aceste puncte.

_______________________________________

“We’re not breaking up…we will meet again...”

pus acum 15 ani
   
Zombie
Moderator

Din: Ember
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1263
Laura, olimpica mea la limba si literatura romana, presupun ca deja stii ce cred eu.

P.S. Romanii au talent!

Modificat de eu_2009 (acum 15 ani)


_______________________________________
Everybody's looking for something
Some of them want to use you
Some of the them wanna get used by you
Some of them want to abuse you
Some of them want to be abused



pus acum 15 ani
   
laurarock
De-al casei

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 614
Ce dragut! Mersi
(nu stiu daca iti mai amintesti dar asta am scris-o in clasa si tu erai langa mine  )


_______________________________________
I like being unperfect!

pus acum 15 ani
   
Lady Alice
Administrator

Din: Busan
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3428
Vai Laura, ai fost la olimpiada de limba si literatura romana? Cum a fost?
Povesteste-ne si noua!


_______________________________________

“We’re not breaking up…we will meet again...”

pus acum 15 ani
   
laurarock
De-al casei

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 614
Sa povestesc aici?   ( adica nu deviez de la subiect? )

_______________________________________
I like being unperfect!

pus acum 15 ani
   
Zombie
Moderator

Din: Ember
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1263
Imi suna mie cunoscuta, dar nu-mi amintesc exact cand ai scris-o.

_______________________________________
Everybody's looking for something
Some of them want to use you
Some of the them wanna get used by you
Some of them want to abuse you
Some of them want to be abused



pus acum 15 ani
   
Lady Alice
Administrator

Din: Busan
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 3428
Da, ai dreptate. Deci hai la cafenea
Greseala mea


_______________________________________

“We’re not breaking up…we will meet again...”

pus acum 15 ani
   
Zmeurica
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 5800
E tare.Chiar imi place.Te pricepi la asta dupa cate vad.Eu una nu ma pricep deloc.Nu ca la celelalte m-as pricepe,dar na...totusi nu ca la asta.Deci revenind imi place.

pus acum 15 ani
   
laurarock
De-al casei

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 614
Mersi Andra!

_______________________________________
I like being unperfect!

pus acum 15 ani
   
Smiley
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1249
Este superba si plina de expresivitate! Imi place mult, felicitari!

_______________________________________
Spui ca lumea ta e roz, dar a mea e cu buline *.*

pus acum 15 ani
   
laurarock
De-al casei

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 614
Mersi mult si tie si celorlalte fete!

_______________________________________
I like being unperfect!

pus acum 15 ani
   
Smiley
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1249
Cu muuuulta placere! Mai postezi si altele?

_______________________________________
Spui ca lumea ta e roz, dar a mea e cu buline *.*

pus acum 15 ani
   
laurarock
De-al casei

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 614
Cu siguranta o sa mai postez! In momentul de fata nici nu trebuie sa scriu ceva pentru ca toate aceste compuneri mai mici sau mai mari le-am scris in timpul scolii( ni le cerea profesoara de romana).
Si ma bucur ca-ti place si vrei sa mai postez   ( ma simt mandra  )

Modificat de laurarock (acum 15 ani)


_______________________________________
I like being unperfect!

pus acum 15 ani
   
Smiley
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1249
Hehee, ma bucur. Si daca le ai scrise, si daca vrei, evident, sa pui cat mai rapid  

_______________________________________
Spui ca lumea ta e roz, dar a mea e cu buline *.*

pus acum 15 ani
   
laurarock
De-al casei

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 614
Da o sa mai pun cat de curand ceva

_______________________________________
I like being unperfect!

pus acum 15 ani
   
Nyan -fucking- Kat!
Membru al familei

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1132
Imi place miniatura ta, chiar daca sunt doar cateva randuri sunt din sufle si asta conteaza. Congratz!

_______________________________________


pus acum 15 ani
   
laurarock
De-al casei

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 614
Mersi mult!

_______________________________________
I like being unperfect!

pus acum 15 ani
   
Nyan -fucking- Kat!
Membru al familei

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1132
Cu placere:*
Sa mai scri, daa???


_______________________________________


pus acum 14 ani
   
Smiley
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1249
Daaa? Daaa? Zi ma, daaa?   Hai mai posteaza te roog frumos!; :*

_______________________________________
Spui ca lumea ta e roz, dar a mea e cu buline *.*

pus acum 14 ani
   
laurarock
De-al casei

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 614
Daaaa mai o sa mai postez!

_______________________________________
I like being unperfect!

pus acum 14 ani
   
Nyan -fucking- Kat!
Membru al familei

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1132
Ok!!!    

_______________________________________


pus acum 14 ani
   
laurarock
De-al casei

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 614
Gataaa am mai pus ceva

_______________________________________
I like being unperfect!

pus acum 14 ani
   
Smiley
Moderator

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1249
OK, stai că ma duc să citesc acum !

_______________________________________
Spui ca lumea ta e roz, dar a mea e cu buline *.*

pus acum 14 ani
   
Zmeurica
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 5800
Da,deci e foarte tare.Nu mai stiu daca am trecut pe aici.Nici nu m-am uitat sincer.Oricum si daca am trecut,e tare oricum. Hai ca ai prins tu ideea.

pus acum 14 ani
   
laurarock
De-al casei

Din: Bucuresti
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 614
Da m-am prins eu

_______________________________________
I like being unperfect!

pus acum 14 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la