Zombie
Moderator
 Din: Ember
Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 1263
|
|
scuze ca nexturi vor fi scrise asa, dar ma oboseste sa le corectez. Si uite ca aici apare si Tom mai mult ca de obicei
A:nu te plac!
Georg:glumesti!?
A:nu!dar nu te plac!
A ramas uimit de ce i-am spus.Nimeni nu i-a mai zis in fata acest
lucru,nici o fata nu l-a refuzat ca mine.Am iesit din incapera,ducandu-ma
afara in masina si asteptandu-i pe restul sa vina.Bill era deja acolo.Am
intrat si m-am asezat la fereastra lasandu-mi capul pe geamul
rece,parca sa ma mai racoreasca un pic.O voce ironica se aude in toata
masina.
B:felicitari!
A:poftim?
B:pai nu esti cu georg?
A:aa...crezi ce vrei...
Vroiam sa par indiferenta sau poate ca incepusem sa devin rece la tot ce
avea legatura cu bill.Tom s-a asezat langa gustav,apoi a venit in fata
langa mine.
T:ce faci,mai?
A:stau..
Atunci mi-am dat seama ca ar fi cazul sa ma dau la adoratul frate al lui
bill.Imi asez mana pe pieptul lui si il mangai dragastos.Acesta ma
urmareste cu ochii larg deschisi.
A:imi place tricoul acesta,e atat de moale..
Imi asez fata pe pieptul lui si imi inchid ochii.la un moment dat imi asez
mana,pentru echilibru,pe unde nu trebuie si anume in zona
„interzisa”...Nu-mi cer scuze ca era cat pe ce sa-l las fara mostenitori
daca ma lasam cu toata greutatea,dar toata faza l-a facut sa roseasca
un pic.Mi-a adus un zambet pe fata,incercand sa ma abtin de la a pufni
in ras.Eram atat de concentrata la cum reactioneaza tom,la fiecare gest
d’al meu incat uitasem ca era bill inauntru,desi nu cred ca era prea atent
la ce fac.poate ca nu ii pasa deloc de mine si are toate motivele sa n-o
faca,insa eu...
In seara asta am iesit la club.Desi dansam cu tom,urmatoarea mea
victima,ii dansam lui bill...tot ce am facut cu tom as fi vrut sa o fac cu
bill..Bausem cam multicel si mi se urcase la cap.Am vazut cum la masa
se adunasera cateva fete.Mi-am dat seama ca sunt fane.discutau cu
bill,il faceau sa rada,lucru pe care eu n-am putut sa-l fac..n-am putut
niciodata sa-i aduc zambetul pe buze lui bill..Eram atat de
geloasa,simteam ca vreau sa le zgonesc pe fete si sa-i fac scandal lui
bill,dar nu am facut acest lucru.nu aveam de ce s-o fac sau poate ca
aveam tot dreptul din lume.M-am dus afara si am lasat voalul de plans
sa-mi intinga rimelul pe fata.M-am dus apoi spre baie ca sa ma machez
la loc,cand m-am lovit de bill care venea dinspre directia unde eu ma
indreptam cu pasi mari.Ma priveste cu ochii mari,parca intrebandu-ma ce
mi s-a intamplat.Am dat sa plec,dar m-a prins de brat,oprindu-ma din
drum.
A:ce vrei? L-am intrebat atat de plina de ura incat mi-a eliberat bratul din
stransoare lasandu-ma sa continui drumul.M-am dus la baie si mi-am
udat fata de zeci de ori,dar apa mi se parea atat de calda,incat nu ma
putea trezi la realitate.Mi-am dat cu un creion si atat.Am iesit din baie si
am observat ca se pregateau sa plece.Am dat repede pe gat un pahar
cu alcool si am plecat la hotel.Pe hol l-am prins de mana pe bill si fara
ai spune ceva l-am tras dupa mine pana in camera.Am inchis usa si am
bagat cheia in sutien.
B:ce vrei?
A:hmm..nu te-ai prins?
M-am apropiat de el privindu-l ca o tarfa de ocazie si i-am soptit suav la
ureche.
A:te vreau...fa-ma a ta in asta seara...
M-a indepartat de trupul lui si s-a dus spre usa,incercand s-o deschida.
A:hello!cheia e la mine,iubire...
B:nu te mai purta ca o copila si da-mi cheia.
A:vino si iau...
S-a apropiat de mine si si-a varat mana in decolteul meu.Eu mi-am lipit
pieptul de trupul lui,asezandu-mi mana pe funduletul lui.Mana incepe
sa-i tremure in decolteu si incep sa-mi musc buza de jos.Cat se
chinuia sa caute cheia eu am inceput sa ii desfac cureaua de la pantaloni
apoi i-am dat jos,lasandu-l in boxerii ce-i poarta numele.Si-a scos
repede mana din decolteu,incercand sa-si ridice pantalonii,dar eu
mi-am desfacut bluza,ramanand in sutien.I-am luat mainile in ale mele
si le-am pus pe sani,apoi l-am ajutat sa-mi desfaca sutienul,mentionez
ca sutienul se desfacea in fata.Mi-am lipit corpul de al lui,lasand cheia sa
cada pe jos.
A:in seara asta ramai aici,langa mine...
N-a zis nimic.Simteam ca eu tanjesc prea mult dupa el si ca eu fac totul
in locul lui,dar nu-mi pasa.M-am ridicat pe varfuri ca prima data
incercand sa ajung la buzele lui.El ma priveste doar,inlemnit.
A:saruta-ma,bill!saruta-ma si taci!
Pentru prima data a facut ce i-am zis.M-a sarutat la inceput timid sau
poate doar retinut...apoi provocandu-l s-a dezlantuit,devenind
salbatic.Ne-am lasat pe pat...il priveam si nu intelegeam nebunia ce se
producea in jurul meu,dar o acceptam fara intrebari...Am simtit prima
patrundere si lasandu-mi capul intr-o parte.am udat asternutul cu lacrimi
ce cadeau fara sa stiu de ce...A fost sex..doar sex si atat..probabil ca bill
avea nevoie de acest lucru de mult timp si poate ca nu a avut cine sa-i
ofere acest lucru,iar eu m-am oferit pe tava...n-am simtit nici o
emotie..il simteam inauntrul meu cum patrunde excitat de tot ce i se
intampla...incitat de trupul unei fete,acum devenita
femeie...intrepatrunderile devin tot mai adanci,mai salbatice,mai
indraznete,mai agitate,mai nerabdatoare,dar pentru mine era doar
durere,ranindu-ma cu fiece penetrare...nu puteam sa-i reprosez
nimic..eu am inceput totul,dar imi parea asa de rau...atat de rau,incat
daca as fi avut ocazia sa ma intorc in timp n-as mai fi facut acest
lucru...dupa ce a terminat s-a lasat pe pat asezandu-si privirea spre
tavan...il vad cum se ridica dupa un timp destul de lung si cauta prin
haine ceva.la inceput nu stiam ce,dar dupa un timp am vazut ca ia o
bricheta de pe jos,probabil i-a cazut de prin haine si-si aprinde o
tigara,deschizand fereastra.Era intuneric..totul s-a petrecut pe
intuneric,dar tot imi era rusine de golaciunea mea si nu puteam sa-l
privesc nici pe el nud....
M-am infasurat in cearceaf si m-am ghemuit cat am putut.La un moment
dat am pus mana jos,intre picioare si mi-a taiat o lacrima obrazul...m-a
intepat acea atingere a mea ca niste sageti....Mi-am infasurat cearceaful
in jurul trupului si m-am dus pe varfuri pana la baie.Ma uitam in oglinda
si nu ma mai regaseam..ma simteam murdara de faptele mele...mi-am
lasat cearceaful sa cada pe podea,incercand sa ma bag sub dus,dar usa
s-a deschis si bill a intrat.Mi-am luat repede cearceaful pe mine de
rusine si m-am intors cu spatele la el.A intrat nepasator si si-a facut
nevoile.eu am iesit imediat din baie...imi era greata de ceea ce
facusem..de ceea ce devenisem..daca asta inseamna sa fi femeie,mai
bine ramaneam fata batrana...dar nu mai puteam face nimic..nimic
pentru mine...eram inerta intr-o lume creata de mine,dar tot de mine
dezbinata...ma las pe pat si strang cearceaful intre degetele mele
inclestate...ma gandesc ca daca as fi avut mama langa mine sa-mi zica
vorbe dulci si sa-mi spuna ca totul va fi bine...sa ma stranga in brate cu
atata caldura...simteam totul rece..mainile..corpul imi era vanat...
Mangaiam cearceaful de pe pat asa cum mi-as fi dorit ca bill sa ma
atinga in acel moment.Am auzit dusul in baie si mi-am dat seama ca e
el.Am asteptat sa termine,stand cu spatele.L-am auzit cum se imbraca si
apoi a trantit usa.A parasit incaperea fara sa-mi adreseze vreun cuvant,o
privire…orice..nu-i pasa de mine..doar s-a culcat cu mine si atat….
Am facut si eu dus,apoi m-am asezat..asa,uda,in fata geamului,lasand
vantul taios sa-mi curete trupul.Am lasat noaptea sa ma priveasca goala
si pe dinauntru si pe dinafara.
N-as fi vrut sa ies din camera,incercam sa ma afund in mine,sa ma pierd
in ganduri intre bill si mine…incercam sa asimilez ce se intamplase si sa
inteleg tot ce se petrecuse…dar am plecat la micul dejun foarte
devreme,in speranta ca nu voi da nas in nas cu…cu el...
Inca obosit,Bill iese din camera,pe hol dand de un carucior cu un
cearceaf ce avea o pata rosie,de sange, si condusa de o camerista.
B:ma scuzati...
X:da,spuneti!
B:cearceaful acesta din ce camera este?
X:nu pot sa va spun.
B:va rog,este important!
X:e din camera aceea.
Respectiva arata cu degetul spre usa Aniei.
B:va multumesc!
Bill inghite in sec si se indreapta spre sala de mese, unde o zareste pe
Ania care avea in fata doar cateva felii de lamaie.Nestiind ce sa faca s-a
asezat departe de ea, parca ascunzandu-se de privirile ei.Ania era mult
prea abatuta ca sa-l vada,iar la un moment dat se ridica si iese din
incaperea.Bill n-a comandat decat o cafea din care n-a putut sorbi decat
o mica si greoaie inghititura.nici el nu stia ce sa mai creada…oare sa aiba
incredere in ea?a avut prietene care l-au mintit si nu...nu poate avea
incredere in ea…
La 12:30 tokio hotel a parasit hotelul, ducandu-se la aeroport.In avion
Ania a stat la fereastra,privind in gol tot peisajul.
Eram asezati in linie asa ca toate capetele cunoscute si-au indreptat
privirile asupra-mi cand…
D:ania,te simti bine?
A:nu!
D:vrei sa-ti aduc o pastila,ceva?
A:iti multumesc,david,dar ce am eu n-o poti vindeca cu nimic,crede-ma.
Bill si-a intors privirea in alta parte.Se simtea vinovat si totusi nu era
devina cu nimic.A incercat sa nu se mai gandeasca la ce se intamplase
cu ania..regreta momentul de slabiciune pe care l-a avut…
Inapoi in Germania…am fost dusa acasa la ei,unde ma astepta o camera
speciala.M-am instalat si am ramas acolo pana seara cand David m-a
invitat la cina.Am acceptat mai mult nevoita.Nici nu m-am atins de
mancare.David s-a apucat sa ma rasfete,dandu-mi in gurita niste
friptura,dar cum am inghitit acea imbucatura am fugit la baie,vomitand
tot.
Nici nu-mi vine sa cred ca m-am daruit baiatului dulce de la tokio
hotel,acel bill kaulitz romantic si sensibil...AIUREA!n-am avut parte de
nimic din ce mi-am imaginat,bill lasandu-mi impresia ca a facut sex cu
mine doar pentru ca sa scape de mine,ca si cum mi-a facut cea mai
mare favoare.Din acel moment am jurat ca n-o sa-l mai bag in
seama,devenind relatia dintre mine si el strict profesionala.Ceea ce m-a
uimit a fost faptul ca Tom m-a tot bagat in seama,desi nu renunta la
aerul de superioritate cu care deja m-am obijnuit.
T:ania,poate mai iesim si noi la un suc,ceva ca eu unul m-am plictisit
aici…
A:da…ar fi frumos..chiar mi-ar face placere..
Si totusi simteam ca ma pierd intr-o lume de care nu stiam multe…ma
bucura faptul ca nu sunt atat de insipida cum credeam ca sunt si imi
placea ca macar tom ma baga in seama..iar gustav tot timpul era
protector cu mine…nu ma lasa nici o clipa sa ma plictisec,iar cand se lua
cineva de mine sarea imediat in aparare…dar ceea ce-mi doream nu era
atentia lor,ci a lui bill..incercam din rasputeri sa ma fac vizibila lui,dar
eram mai transparenta ca niciodata..nici macar nu ma privea o data…
desi jurasem sa nu-l mai bag in seama,imi strangeam pumnii pana imi
dadea sangele,oprindu-ma de la a-mi incalca juramantul…apoi intorceam
spatele si plecam oriunde vedeam cu ochii,dar departe de el….
Pianul…da,in casa exista un pian,undeva in biblioteca,unde am inceput
sa ma chinui sa cant.Am angajat un profesor sa ma instruiasca.Era
chipes si-l chema Daniel,avand varsta de 23 de ani.
Azi e a trreia oara cand ma vad cu el…usa se deschide si Daniel intra…
A:buna!
D:buna,ania!esti gata?
A aniel,trebuie sa vorbim…
Am renuntat la orele lui pentru ca david are mare nevoie de mine,trebuie
sa lucrez impreuna cu Bill la albumul in engleza.Celorlalti li s-a dat voie
sa paraseasca orasul,ducandu-se la familiile lor.
Ne-am inchis in studio si am luat melodiile la tradus.Cautam traducerea
cea mai buna,cea mai corecta,care sa se poata canta usor.
Imi e atat de greu sa lucrez cu el,ne tot lovim unul de celalalt si asta ne
irita.eu aproape ca incercam sa nu-mi simta nici respiratia…..preferam sa
nu mai fiu la fel de vizibila…Preferand sa fiu mai stearsa ca
niciodata…dar…
Bill plecase cu david nu stiu unde asa ca am lucrat la melodii.Am reusit
sa traduc cat se poate de bine cateva melodii.Eram destul de obosita si
nu stiu cand m-a furat somnul.Am simtit o mana ce-mi atinge
umarul.M-am trezit si am sarit la un metru departare.
A:sa nu ma mai atingi niciodata!
Nu am dat timp lui bill sa zica nimic,fiindca m-am dus val-vartej in
camera.N-am apucat sa fac nimic decat sa deschid usa,dupa ce cineva a
ciocanit.
A:da!ce vrei?
B:sa vorbim.
A:aham.pai hai spune repede ca n-am timp.
B:vei avea.
A:hahaha...ce gluma buna…drept cine te crezi?
B:vreau maine sa mergi la doctor!
A:ca ce chestie?cine te crezi sa vi si sa-mi ordoni?
B:sunt...Bill!
A:mdeah..si altceva mai vrei?
B:bai tu nu vorbesti asa cu mine ,in sictir...
A:dispari din viata mea,ok?!
Am dat sa-i inchid usa in fata,dar m-a oprit.
A:ce mai vrei?
A intrat in camera si m-a trantit pe pat.Doar il priveam cum face ture
prin fata mea tinand o mana in sold ca la tarani.M-a pufnit rasul.
B:de ce razi?
A:de tine...
B:ce ti se pare funny?
A:tu!
B:mdeah...bine...
M-am lasat pe spate,asezandu-mi o perna sub cap.Bill a inceput sa
spuna nu stiu ce.Icercam sa ma concentrez la ce zice,dar nu am
putut,lasandu-ma prada somnului dulce.Am auzit ca prin vis usa
trantind-o in urma lui.
M-am trezit dimineata cu dureri de spate.
David era plecat asa ca mi-am pregatit micul dejun,apoi m-am dus cu un
capuccino sa lucrez la melodii.Am profitat ca nu e nimeni si am inceput
sa cant la un microfon.
A:sha la la....boku-tachi wa ikiru hodo ni....
Topaiam si dansam ca o nebuna prin incapere pana ce am realizat ca Bill
ma urmareste din usa.Nu m-am oprit din zvapaiala,nebagandu-l in
seama.Cat as fi vrut sa ma opresc,dar nu vroiam.Ma saturasem sa fiu
Ania cea acra.Vroiam sa fiu jucausa,plina de sotii,nu matura si plina de
temeri,vroiam sa simt ca traiesc...
Bill se aseaza la masa si incepe sa scrie ceva.Eu ma opresc din dans si
din cantat,devenind serioasa.Pauza mea s-a terminat asa ca ma asez in
partea cealalta a mesei si ma chinui la o melodie.
De cand lucram cu bill la album uitasem ca sunt fata,ca poate as putea
atrage pe cineva,el facandu-ma sa ma simt urata tot timpul,aveam
senzatia ca nu sunt deloc atragatoare.
Mi-am permis sa iau o pauza.Ma saturasem de mine,de tot..simteam
nevoia sa ma schimb...imi pierdusem increderea in mine...prea multe
lacrimi,umilinte si tacere...simteam ca in mine se crease o bomba care
nu exploda,doar ma omora pe dinauntru...
M-am dus la cumparaturi,luandu-mi haine provocatoare,mi-am schimbat
un pic look-ul.Am probat hainute cat mai dragute,mai putin sombre,mai
elegate,mai ciudate,copilaroase..de toate...mi-am luat inghetata si am
impartit-o cu un copil care cersea,roman.Ma simteam asa utila..sa pot
sa-i ofer acelui copil o masa copioasa...da...am mancat impreuna..ma
simteam mai bine la masa cu un strain decat cu bill...
Am vrut sa schimb garderoba...ma saturasem sa port tricouri si pantaloni
largi.Vroiam sa devin cu adevarat femeie si asta aveam de gand sa fac.
Am cutreierat orasul...zambeam,ma simteam fericita...nici nu stiu de
ce...ma simteam eliberata din catuse...oare bill era cel ce imi pusese
catusile,privandu-ma de libertate?nu...eu singura mi le-am
asezat..taindu-mi aripile constant...
Am vazut-o pe Mona iesind dintr-un magazin de pe partea cealalta a
strazii facand sa-mi inghete sangele in vene pentru cateva momente,asa
ca m-am facut nevazuta.Acasa m-am imbracat in niste pantaloni scurti si
un maieu,strangandu-mi parul la spate.
Am luat flori din gradina si am pus in toata casa,lasand ferestre
deschise..simteam ca trebuie sa schimb atmosfera aceasta mohorata din
casa…simteam intr-un fel ca renasc,desi nu era nimic schimbat.nici macar
eu nu eram alta...
Mirosul de flori proaspete invada casa,aerul curat imprastiat de adierea
simpla a vantului ma facea sa simt ca plutesc...nu intelegeam de ce
reactionez asa..poate din cauza nevoiei de a ma regasi,de a regasi o
ania ce paralizaze,parasise trupul si disparuse in neant...
M-am dus in bucatarie cu o pofta nebuna de ceva bun,asa ca m-am
apucat sa fac o prajitura.Am inceput sa caut faina,zaharul,ciocolata...Mai
gustam din ciocolata...aveam pofte,pofte ce de ceva timp imi
disparuse...
Fusesem la doctor asa cum imi spusese bill sa o fac si mi-a zis doar ca
era o simpla indigestie sau ceva ce mi-a provocat scarba...cand mi-a
spus cuvantul „scarba” un firicel fragil de lacrima mi-a curs pana spre
barbie,stergandu-mi-o repede...scarba...da....mi-era scaba dee mine,de
situatia ce am provocata...ma purtasem ca o curva..ca o persoana fara
rationament..ma oferisem primului venit...celui pe care-l credeam
altfel...speram sa primesc tandrete,dar cred ca primisem ce meritam...
Eram plina de faina,cu ciocolata in varf de nas,dar nu-mi pasa.Abia
asteptam sa vad ce iese.Ma chinuiam sa scot prajitura cand Bill intra in
bucatarie.Din greseala ating cu mana peretii incinsi ai cuptorului.
A:auuu!
_______________________________________ Everybody's looking for something Some of them want to use you Some of the them wanna get used by you Some of them want to abuse you Some of them want to be abused
|
|